Sisukord
Arvamus
Postimees
17.08.2019
Eesti Siseminister Mart Helmele ei paista midagi peale taganemise (38) Siseministeeriumi asekantsler vassis kärpekoosoleku protokolli kohta (53) Roheliste juhi majaehitus kidub aastaid Ainult rinnapiimaga toidetakse aina vähem Majandus Teise pensionisamba tasu langeb hooga (3) Lätlased suruvad Eestis paadihindu alla Välismaa Dmitri Gluhhovski: Venemaal on kadunud usk paremasse tulevikku (2) Elujõulised reservohvitserid rõhutasid liitlassuhete tähtsust Hongkongi meeleavaldajad seisavad silmitsi Hiina vägedega Arvamus Juhtkiri: tasase mere kapten (9) Margus Haav: mulgi monoloog Peale jääb Elmar Vaher, sest tema sõna usutakse (16) Tuli takus (5) Enesekindel lammutaja Proša pääsemine Sport Balta sihib MM-normi, Kanter hirmutab Kupperit ja Kirt põrutab Kadriorust Birminghami Jaanus Kriiski kolumn: kes kontrollib dopingukontrollijat? (4) Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Arter Eesti tüdruk lööb Pariisis laineid elukutselise muusana: olulised töösuhted sõlmitakse baaris (2) Afganistani tragöödiast sündis hüpe Eesti meditsiinis Justin Petrone: Kõik välismaalased tuleb kokku koguda ja koonduslaagrisse saata (40) Kohutav koht! Kurikuulsaim vangla üle maailma (1) Kui ohtlik on eestlaste Antarktika-reis? (3) Plastikuvaba elu ei ole pelgalt maailmapäästjate kaagutamine Hullud mehed panevad oma autod proovile Mobiiltelefon, mis kaalub 900g ja maksab 4000 dollarit? Aga palun! Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaanus Kriiski kolumn: kes kontrollib dopingukontrollijat?

3 min lugemist
Illustratiivne pilt dopinguproovidest. FOTO: TONY KARUMBA/AFP

Veebruari lõpp 2019. aastal. Austria politsei viis Seefelfdis lõpule operatsiooni «Aadrilaskmine». Kogu maailm sai näha, kuidas keelatud võtetega tippspordi vormikõverat parandatakse. Suures rahvusvahelises keelatud ainete ja meetodite võrgustikus olid ka eestlased.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Järgmistel päevadel küsisid palju sõbrad ja tuttavad: mis siis toimus? Kõigele muule lisaks toimus see, et läbi sai üks periood Eesti spordis – Nõukogude Liidu ajastu ja sellele omane mõtlemine. Tulemus iga hinna eest, inimest ja tema tervist kõrvale jättes.

Selle eest tuleb kindlasti tänada kõiki neid, kes spordis ausa mängu põhimõtete eest võitlevad. Olgu nendeks siis ajakirjandus, Maailma Antidopingu Agentuur WADA, politsei või kes tahes. Sest nad on andnud tagasi väikese killukese usust puhtasse sporti. Nad on andnud tagasi andekad inimesed, kes saanud looduse poolt kaasa selle millegi, mida me spordis vaadata tahame – erilist sooritust eriliselt inimeselt. Nad on meile tagasi andnud ka naised spordis, kes näevad oma olemuselt välja nagu naised. Jah, kas või ainuüksi selle eest peab neid tänama. Kuid kas see on üleüldine võit spordi suurimaks kasvajaks nimetatud nähtuse üle? Vahepeal tundub, et jah. Aga siis järgneb kohe midagi, mis paneb küsimusi esitama ja mõtlema.

16.08.2019 19.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto