Sisukord
Eesti
Postimees
17.08.2019
Eesti Siseminister Mart Helmele ei paista midagi peale taganemise (38) Siseministeeriumi asekantsler vassis kärpekoosoleku protokolli kohta (53) Roheliste juhi majaehitus kidub aastaid Ainult rinnapiimaga toidetakse aina vähem Majandus Teise pensionisamba tasu langeb hooga (3) Lätlased suruvad Eestis paadihindu alla Välismaa Dmitri Gluhhovski: Venemaal on kadunud usk paremasse tulevikku (2) Elujõulised reservohvitserid rõhutasid liitlassuhete tähtsust Hongkongi meeleavaldajad seisavad silmitsi Hiina vägedega Arvamus Juhtkiri: tasase mere kapten (9) Margus Haav: mulgi monoloog Peale jääb Elmar Vaher, sest tema sõna usutakse (16) Tuli takus (5) Enesekindel lammutaja Proša pääsemine Sport Balta sihib MM-normi, Kanter hirmutab Kupperit ja Kirt põrutab Kadriorust Birminghami Jaanus Kriiski kolumn: kes kontrollib dopingukontrollijat? (4) Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Arter Eesti tüdruk lööb Pariisis laineid elukutselise muusana: olulised töösuhted sõlmitakse baaris (2) Afganistani tragöödiast sündis hüpe Eesti meditsiinis Justin Petrone: Kõik välismaalased tuleb kokku koguda ja koonduslaagrisse saata (40) Kohutav koht! Kurikuulsaim vangla üle maailma (1) Kui ohtlik on eestlaste Antarktika-reis? (3) Plastikuvaba elu ei ole pelgalt maailmapäästjate kaagutamine Hullud mehed panevad oma autod proovile Mobiiltelefon, mis kaalub 900g ja maksab 4000 dollarit? Aga palun! Noorte moehitid, mida ükski viisakas kontoriinimene ei kannaks (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ainult rinnapiimaga toidetakse aina vähem

2 min lugemist
Üha sagedamini saavad imikud lisaks rinnapiimale ka muud toitu. FOTO: ILYA NAYMUSHIN/REUTERS/Scanpix

Kuigi ämmaemandad rõhutavad rinnaga toitmise tähtsust nii lapse kui ema tervisele, on täielikult rinnapiimatoidul olevaid imikuid üha vähem.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maailma tervishoiuorganisatsioon soovitab, et kuuenda elukuuni peaks laps saama ainult rinnapiima, kuid paljud Eesti emad alustavad beebile lisatoidu andmisega juba ühe kuu vanuselt. Ka tervise arengu instituudi (TAI) andmetest selgub, et viimase viie aasta jooksul on täielikult rinnapiimatoidul olevate imikute arv kahanenud.

Eesti Ämmaemandate Ühing rõhutab, et tõenduspõhiselt on imiku jaoks kõige sobivam toit kuni kuuekuuseks saamiseni eranditult rinnapiim. Kuna rinnapiim katab täielikult imiku toidu- ja vedelikuvajaduse, ei peaks esimestel elukuudel lisaks andma isegi mitte vett.

16.08.2019 19.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto