Jürgen Ligi: praegust valitsust kannustab tahte asemel sund

Jürgen Ligi. FOTO: Tairo Lutter

Valitsus ei tohiks moraalilt ja pädevuselt alla jääda riigile, mida ta reformida lubab. Riigireform on seni piirdunud üksnes selle imitatsiooniga, kirjutab riigikogu rahanduskomisjoni liige Jürgen Ligi (RE).

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui valitsuse tegemistes kiitlemise, kraaklemise ja kahjustamise seast mõistlikku otsida, leiab uudise riigireformist. Selle seltskonna kohta täiesti asjalik on ka sõnumitooja Jaak Aab. Ent sealt algavad kohe ka hädad. Pärast kolme aastat kolme mehe ja ilmse ülesandega peatada kõik, mis nende tulles riigihalduse reformis pöördumatu polnud, olnuks elegantsem hakata lihtsalt tööle ja sama ametikoht loomata jätta. Lõputu imitatsioon ja suhtekorraldus oli mäletatavasti ka põhjus, miks sõltumatu riigireformi radar end mullu välja lülitas. Valitsuse tegevusi ei õnnestunud tuvastada.

Siiski on üks neist kolmest saadetud nüüd teisele ringile. Seni öeldust on näha, et eesmärk on otsida tõhusust mitte niivõrd sealt, kus põhiliselt on kulud, vaid kus pole karta vastupanu ega ebapopulaarsust. Mugavalt on võetud ka aega – valimisteni. Kohustust vabastada erasektori jaoks tööjõudu on eitatud, uusi mõtteid pole. Samas kõrval toodab aga vastutustundetu lahkus ja läbimõtlematus maksumaksjale pidevalt juurde palju suuremat koormust kui aparaadi enesehäälestamistega oleks võimalik säästa.

17.08.2019 21.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto