Jaaganti analüüs: oravad võtavad Rataselt kolli, millega EKREt hirmutada

Peaminister (vasakult kolmas) käis reede õhtul Martin Helme (paremal) maamajas külas. Vasakul Mart Helme, tema kõrval Mailis Reps. FOTO: Helmete erakogu

EKRE ministrite katse vallandada politsei- ja piirivalveameti juht Elmar Vaher ajas opositsioonipoliitikuid esiti muigama – valitsusse kuuluvad konservatiivid teevad valitsuse lõhkumise nimel rohkemgi kui opositsioon. Aga juba peaminister Jüri Ratase esimeste reaktsioonide järel oli selge, et peaminister ei lase isegi sellisel käigul valitsust lõhkuda.

Tellijale Tellijale

Nüüd teeb opositsioon katse seda ise teha. Teeb käigu, mis kukub läbi.

Esimesena jõudsid umbusalduse avaldamise mõtteni sotsiaaldemokraadid. Reformierakond ei jooksnud kohe kaasa, sest nende jaoks oli juba siis küsimus, kes peaks olema sihtmärk: siseminister Mart Helme, rahandusminister Martin Helme või peaminister Ratas.

«Suveõhtuse kohvi ja koogi söömise» järel, nagu kirjeldas peaministri reedest külaskäiku Martin Helme, oli Reformierakonnal selge, et umbusaldusavaldus tuleb Ratase vastu. Reformierakonna vaatepunktist oli Ratas just ära silunud Mart ja Martin Helme käitumise, mis opositsiooni seisukohast ei olnud kuidagi silutav. Et ta seda siiski tegi, ei ole Ratas ilmselgelt valmis valitsust muutma.

17.08.2019 21.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto