Sisukord
Poliitika
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jaaganti analüüs: oravad võtavad Rataselt kolli, millega EKREt hirmutada

2 min lugemist
Peaminister (vasakult kolmas) käis reede õhtul Martin Helme (paremal) maamajas külas. Vasakul Mart Helme, tema kõrval Mailis Reps. FOTO: Helmete erakogu

EKRE ministrite katse vallandada politsei- ja piirivalveameti juht Elmar Vaher ajas opositsioonipoliitikuid esiti muigama – valitsusse kuuluvad konservatiivid teevad valitsuse lõhkumise nimel rohkemgi kui opositsioon. Aga juba peaminister Jüri Ratase esimeste reaktsioonide järel oli selge, et peaminister ei lase isegi sellisel käigul valitsust lõhkuda.

Tellijale

Nüüd teeb opositsioon katse seda ise teha. Teeb käigu, mis kukub läbi.

Esimesena jõudsid umbusalduse avaldamise mõtteni sotsiaaldemokraadid. Reformierakond ei jooksnud kohe kaasa, sest nende jaoks oli juba siis küsimus, kes peaks olema sihtmärk: siseminister Mart Helme, rahandusminister Martin Helme või peaminister Ratas.

«Suveõhtuse kohvi ja koogi söömise» järel, nagu kirjeldas peaministri reedest külaskäiku Martin Helme, oli Reformierakonnal selge, et umbusaldusavaldus tuleb Ratase vastu. Reformierakonna vaatepunktist oli Ratas just ära silunud Mart ja Martin Helme käitumise, mis opositsiooni seisukohast ei olnud kuidagi silutav. Et ta seda siiski tegi, ei ole Ratas ilmselgelt valmis valitsust muutma.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto