Tõnis Sildaru: ei ole reaalne, et suudame iga hooaeg nii edukad olla

17-aastast Kelly Sildarut ootab ees tihe hooaeg, mille tippsündmuseks on Aspeni X-mängud.  FOTO: Anna Stonehouse/AP

Freestyle-suusataja Kelly Sildaru selja taha jääb karjääri edukaim hooaeg. Kuigi süües kasvab isu, on treener Tõnis Sildaru sõnul vähetõenäoline, et medalisadu tulevikus sama hooga jätkub.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meenutuseks, 17-aastane Kelly Sildaru võitis eelmisel hooajal Aspeni X-mängudel täiskomplekti medaleid, saavutades sealjuures pargisõidus 99-punktilise skoori, mis tähistab X-mängude suusaalade rekordit. Park Citys peetud maailmameistrivõistlustel krooniti ta rennisõidus esimest korda täiskasvanute maailmameistriks. Saavutused teeb veel erilisemaks tõsiasi, et eestlannal oli käsil esimene hooaeg pärast põlvevigastust.

Kuigi tänavu täiskasvanute tiitlivõistlusi ei toimu, oleks Sildarul teoorias võimalik X-mängude kahvatumad medalid kuldsete vastu vahetada. «Tuleb tõele näkku vaadata – reaalsuses on see keeruline. X-mängude kolm medalit, 99 punkti ja MM-kuld on erakordne saavutus, eriti pärast vahele jäänud hooaega. Arvestades, et noori tuleb pidevalt peale ja vanade tegijate tase tõuseb, siis ilmselt see hooaeg nii edukas olema ei saa. See ei ole päris reaalne, et suudame iga aasta midagi sellist korda saata,» ütles Tõnis Sildaru.

17.08.2019 21.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto