K, 18.05.2022

Skeneraator – skene-generaator

Maris Savik
, rokkfotograaf
Skeneraator – skene-generaator
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Vabadus» ongi kõige õigem sõna Skeneraatori atmosfääri kirjeldamiseks. Kõigil on oma trip, oma festival.
«Vabadus» ongi kõige õigem sõna Skeneraatori atmosfääri kirjeldamiseks. Kõigil on oma trip, oma festival. Foto: Maris Savik

16.–18. augustini Ranna puhkebaasis toimunud intiimne ja vaba DIY-festival Skeneraator taastervitas rokihuvilisi sooja õhkkonna ning kompromissitult stiilipuhta line-up’iga viiest riigist. Kahe päeva jooksul külastas järjekorras neljandat desert-festi umbes 400 inimest.

Saabun Skeneraatorile moodsa hilinemise ja lahtise meelega reede õhtupoolikul. Kaameraakud on täis, mälukaardid tühjad ja minus suriseb mõnus ootusärevus, mida toidab lavalt kostev teise bändi Maan Tomu nõiduslik ja õhuliselt tume muusika.

Isegi rohkem kui festivali line-up on mind siia meelitanud Skeneraatorit ümbritsev mõttelaad ja varasematel aastatel üritust väisanud sõprade head sõnad. Tundub, et tegu on jäädvustamisväärilise ettevõtmisega, ja tunnen juba ette puhast rõõmu võimalusest anda oma panus võrdlemisi väikese kogukonna enesekehtestamisse.

Ajal, mil igal nädalavahetusel toimub üle Eesti ridamisi festivale, mille esinejate nimekirjad suuremal või vähemal määral kattuvad, ei püüa Skeneraator kellegagi sarnaneda. Nii ei leia end Eesti esimese desert-festina tutvustava ürituse mitmekesisest line-up’ist ühtegi peibutusparti, kes oma laiemale üldsusele tuntud nimega võiks siia ekslikult masse juurde meelitada. Ürituse fookus ja sihtgrupp on kindlalt paigas ja on algusest peale selge, et kõik, mis juhtuma hakkab, on täpselt selline, nagu ta olema peab.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Tagasi üles