N, 30.06.2022
Kuidas eestlased Neeva jõkke maandunud lennukist eluga pääsesid
Valdeko Volmer ostis kaks päeva pärast õnneliku lõpuga lennuõnnetust endale mudellennuki. FOTO: Tairo Lutter Foto: Tairo Lutter
Kuidas eestlased Neeva jõkke maandunud lennukist eluga pääsesid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Kui viimased inimesed 56 aastat tagasi Neeva jõkke maandunud lennukist välja said, vajus seesama lennuk nende silme all jõepõhja.

«Kui lennuk oli jõkke maandunud ja me sealt välja saime, jooksid naised lenduri juurde teda kallistama ja päästmise eest tänama. Selle peale ütles lendur, et ega ma teid ei päästnud, ma tahtsin ise ellu jääda!» meenutab Valdek Berendsen, kes oli üks 45 reisijast Tu-124 pardal, mis viiekümnendate keskel Neeva jõel maandus.

Sel kolmapäeval möödus 56 aastat päevast, mil Tallinnast Moskvasse teel olnud lennukit tabas terve rida probleeme. Leningradi kohal tiirutanud ja sealsele lennuväljale hädamaanduda üritanud lennukil lakkas esialgu töötamast üks, siis teinegi mootor.

Nooruke, kõigest 27-aastane lendur Viktor Mostovoi suutis kõige kiuste lennuki Neeva jõel maandada. Imekombel pääsesid kõik pardalolnud vähimagi kriimustuseta. Postimees leidis üles ja vestles kuue lennukis olnud eestlasega.

Märksõnad
Tagasi üles