Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Taavi Aas panustaks raha õlitootmisse

Tellijale
avatud
4 min lugemist
Majandusminister Taavi Aas kaitseb sadade miljonite investeerimist põlevkiviõli tootmisse. FOTO: Mihkel Maripuu

​Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa (KE) kinnitusel vähendab põlevkivienergeetika üleminek õlitootmisele Eesti Energia CO2-heidet 40 protsenti, samuti ei pruugi põlevkivielektri konkurentsivõimele hoobi andnud CO2-kvoodi hind olla ministri hinnangul aastal 2030 kõrgem kui praegu.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Nimelt pöördus riigikontrolör Janar Holm juulis Aasa poole, kuna riik plaanib investeerida põlevkiviõli tootmisesse sadu miljoneid eurosid, kuid Euroopa kliimapoliitika tõttu ei pruugi õli tootmine ega rafineerimine tulevikus kasumlik olla.

Riigikontroll on läbi aastate korduvalt juhtinud tähelepanu vajadusele arvestada fossiilkütustesse investeerides majandusriske, mis tulenevad Euroopa Liidu (EL) järjest ambitsioonikamast kliimapoliitikast ja kallinevast CO2-kvoodist.

«Hinnatõus ei saa tulla üllatusena, sest Euroopa Komisjon on juba alates selle süsteemi rakendumisest teinud kauplemisskeemi reegleid ümber nii, et muuta kauplemisühikute hinda kõrgemaks. Sellele vaatamata on ühiku hind tõusnud aeglasemalt, kui Euroopa Komisjon eesmärgiks seadis,» tõdes Holm.

24.08.2019 27.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto