Uus klassikatähtede paraad Lätis

Riga Jurmala Music Festivali korralduse taga on Verbier’ festivali tiim eesotsas Martin Engströmiga. FOTO: Verbier Festival

Lätis sai juulis alguse võimas klassikafestival tähtedega, keda sellises kontsentratsioonis Baltimaadele harva satub. Riga Jurmala Music Festivali taga on miljardäridest investorite grupp, keda juhib pankur ja poliitik Petr Aven, Venemaa suurima kommertspanga Alfa-Panga juht. Sellel festivalil on suurejooneline kõik: alates programmist ning lõpetades üldise visuaali ja logodega. 3. juulil toimus Tallinnas Läti saatkonnas festivali Eesti-poolne pressiüritus, kus olid kohal festivali kunstiline juht Martin Engström ja peadirektor Zane Čulkstēna.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Martin Engström, toote festivalidele alati suuri staare. Aga kuidas leiate ja valite sinna uusi noori artiste?

Uute annete leidmine on minu kirg. Mind huvitab kõik: kust anne tuleb, kuidas ta areneb, miks üks teeb karjääri, aga teine mitte. Leian huvitavaid noori sageli, kui olen konkursside žüriis. Olen olnud mitu korda Tšaikovski konkursi žüriis. Tänavu olin seal viiuldajate konkursi žürii esimees.

Kui kuulen konkursil kedagi, kes mulle meeldib – see ei pea olema I preemia, võib olla hoopis IV või V preemia –, siis ma kutsun ta oma festivalile. Vestlen temaga, kuulan, millest ta unistab. Ja siis püüan teda tema teel toetada.

24.08.2019 27.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto