N, 23.03.2023

Uus klassikatähtede paraad Lätis

Ia Remmel
, ajakirja Muusika peatoimetaja
Uus klassikatähtede paraad Lätis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Riga Jurmala Music Festivali korralduse taga on Verbier’ festivali tiim eesotsas Martin Engströmiga.
Riga Jurmala Music Festivali korralduse taga on Verbier’ festivali tiim eesotsas Martin Engströmiga. Foto: Verbier Festival

Lätis sai juulis alguse võimas klassikafestival tähtedega, keda sellises kontsentratsioonis Baltimaadele harva satub. Riga Jurmala Music Festivali taga on miljardäridest investorite grupp, keda juhib pankur ja poliitik Petr Aven, Venemaa suurima kommertspanga Alfa-Panga juht. Sellel festivalil on suurejooneline kõik: alates programmist ning lõpetades üldise visuaali ja logodega. 3. juulil toimus Tallinnas Läti saatkonnas festivali Eesti-poolne pressiüritus, kus olid kohal festivali kunstiline juht Martin Engström ja peadirektor Zane Čulkstēna.

Martin Engström, toote festivalidele alati suuri staare. Aga kuidas leiate ja valite sinna uusi noori artiste?

Uute annete leidmine on minu kirg. Mind huvitab kõik: kust anne tuleb, kuidas ta areneb, miks üks teeb karjääri, aga teine mitte. Leian huvitavaid noori sageli, kui olen konkursside žüriis. Olen olnud mitu korda Tšaikovski konkursi žüriis. Tänavu olin seal viiuldajate konkursi žürii esimees.

Kui kuulen konkursil kedagi, kes mulle meeldib – see ei pea olema I preemia, võib olla hoopis IV või V preemia –, siis ma kutsun ta oma festivalile. Vestlen temaga, kuulan, millest ta unistab. Ja siis püüan teda tema teel toetada.

Märksõnad
Tagasi üles