L, 3.06.2023

Rulluisutajatele tegid valu marrastused ja murtud roided

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Tartu rulluisumaratonil sõitis vastu teepiiret Kristjan Sahtel (rohelises särgis ja põlvikutega), kes murdis neli roiet ja viidi haiglasse. Pildil on Sahtel kolmandas ehk Vahi kontrollpunktis.
Tartu rulluisumaratonil sõitis vastu teepiiret Kristjan Sahtel (rohelises särgis ja põlvikutega), kes murdis neli roiet ja viidi haiglasse. Pildil on Sahtel kolmandas ehk Vahi kontrollpunktis. Foto: Margus Ansu

Pühapäevane Tartu rulluisumaraton tõi Raadile põhisõidu starti üle tuhande inimese, kes nii üksi kui ka suuremates rühmades asusid kilomeetreid mõõtma. Mida rohkem rahvast koos, seda suurema tõenäosusega ja kiiremini võib juhtuda õnnetusi. Rulluisumaratonil käis oma suurema või väiksema murega meedikute telgis 47 inimest. Kiirabi viis haiglasse kolm.

Tõsisemad juhtumid

Maratoni meditsiinijuht Tiit Piiskoppel ütles, et kui arvestada inimeste rohkust, läks rulluisumaraton meedikute jaoks vägagi hästi. «Nendes ligi 50 pöördumises oli väga palju kergemaid marrastusi ja ville, mis vajasid puhastamist ja plaasterdamist,» selgitas ta. Aga oli ka selliseid vigastusi, kus rulluisutajal oli terve külg katki ning paaripäevane istumine-astumine valus. «Asfaldil kukkumise korral on marrastused peaaegu vältimatud.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles