T, 29.11.2022

Kanepi Gümnaasiumi direktor lahkub ametist

Kadri Kuulpak
, reporter
Kanepi Gümnaasiumi direktor lahkub ametist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
15.07.2019. Tallinn. Kaidi Valli-mägi. FOTO: ERIK TIKAN/ Postimees grupp FOTO: Erik Tikan /
15.07.2019. Tallinn. Kaidi Valli-mägi. FOTO: ERIK TIKAN/ Postimees grupp FOTO: Erik Tikan / Foto: Erik Tikan /

Töökiusus, autokraatses käitumises ja ebaprofessionaalses juhtimises süüdistatud Kanepi Gümnaasiumi direktor Ilvi Suislepp lahkub koolist poolte kokkuleppel. Suislepp ei andnud Postimehele sisulisi vastuseid küsimustele, miks ta otsustas vallaga kokkuleppele minna ja direktoriameti maha panna.

Kanepi vallavanem Piret Rammul eile kõnedele ei vastanud. Valla kodulehel avaldatud teates palus vallavanem meedial suunata tähelepanu nüüdsest päevapoliitilistele teemadele. «Koolipere on ühiselt otsustanud edasisi kommentaare mitte anda,» seisis teate lõpus.

Postimees kirjutas konfliktist koolijuhi ja personali vahel esmakordselt 17. juulil. Teemaga tuli avalikuks õpetaja Kaidi Valli-Mägi, kes enne ajakirjandusse pöördumist otsis abi kooli hoolekogult, vallavalitsuselt ja ministeeriumilt. Soovitud abi ühestki instantsist ei tulnud.

Postimehe uurimus tõendas, et konflikt ei ole ühe õpetaja ja direktori vahel. Kokku on direktori kiuslikku käitumist kirjeldanud 15 õpetajat.

«Enda eest tuleb võidelda. Lootsin, et keegi võtab midagi ette – ei võetud. Selleks pidingi ajakirjanduse poole pöörduma. See samm pani valla ja hoolekogu tegutsema. Võtsin riski ja ma ei kahetse seda,» lausus Valli-Mägi täna.

Eelmisel reedel kohtusid haridus- ja teadusministeeriumi esindajad Kanepi valla omavalitsusjuhtidega. Ministeeriumi välishindamisosakonna juhataja Kristin Hollo sõnas, et kooli juhtimine sellisel kujul jätkuda ei saa ning kooli pidaja peab võtma vastu otsused, et taastada koolis töörahu.

Õpetajate arvepidamist mööda on Suislepa ametiajal Kanepi gümnaasiumist lahkunud pea 30 pedagoogi. «Soovime, et meil töötavad parimad õpetajad. Kes ennast parimana ei tunne, lahkub ise,» põhjendas direktor Suislepp kaadrivoolavust. Postimehe andmetel naaseb nüüd, pärast direktori lahkumist kooli kaks õpetajat.

Mitu õpetajat on rääkinud, kuidas nad sisuliselt sunniti lahkuma töökoormuse pea nullini kärpimisega. Ka õpetaja Valli-Mägile pakkus direktor täiskoormuse asemel 0,6 kohta. Sellele lepingule õpetaja alla ei kirjutanud.

Lapsevanemad, kes soovisid Valli-Mägi 1. klassi klassijuhatajaks, kogusid tema toetuseks allkirju. Ka neile ütles direktor ära. Nüüd on kindel, et õpetaja jätkab uuest aastast täiskoormusega ja saab talle lubatud 1. klassi.

«Loodame, et nüüd hakkavad asjad laabuma,» ütles Valli-Mägi. «Kui saame juhi, kes oskab hoida meeskonda ja väärtustab töölisi, siis on kõik saavutatav!»

Direktori tõttu koolist lahkunud vene keele õpetaja Laine Kippari lausus, et teda kutsuti Kanepi Gümnaasiumisse tagasi. Kippari ütles, et ta kooli tagasi ei lähe, kuid rõõmustab endiste kolleegide üle.

«Selles kurioosses olukorras, kus nii palju õpetajaid lahkub, sest neile tehakse pidevalt haiget, ei saanudki olla teist lahendust kui direktori lahkumine. Kogukonda tuleb hoida, eriti oma õpetajaid,» rääkis Kippari.

«Koolijuht on tahes tahtmata ka oma kogukonna üks juhtidest, kes loob ja hoiab vaimseid sidemeid terves vallas. Koolidirektorid, palun usaldage oma õpetajaid ja võimaldage neil om tööd ausalt ja hästi teha,» lisas ta.

Anonüümsust palunud õpetaja ütles, et vald võttis ennast kokku ja tõesti uuris olukorda. «Probleemiga tegeleti, vallavanem kutsus õpetajad oma jutule, korraldas meeskonnatöö koolituse. Selles osales peaaegu terve kollektiiv. Koolitus võttis inimestelt sisemise pinge maha, kõik olid avalad ja suhtlesid omavahel,» rääkis ta.

Õpetaja lausus, et selles olukorras oli direktori lahkumine parim lahendus. «Panen just oma klassis õpikutele pabereid ümber, töö käib, oleme uue kooliaasta eel täis indu ja entusiasmi. Alustame uut aastat lastele mõeldes.»

Märksõnad
Tagasi üles