Sisukord
Arvamus
Tänane leht

Taavi Kotka ja Andres Kütt: TalTechi juhtum peegeldab kõrgharidusmaastiku kehva juhtimiskvaliteeti

4 min lugemist
Tallinna tehnikaülikooli pressikonverents FOTO: Joosep Pank

Seni kuni ülikoolide juhtimises kehtib põhimõte «ma sügan sinu selga ja sa sügad minu oma», ei lähe teaduse rahastamises midagi paremaks, kirjutavad tarkvarainsenerid Taavi Kotka ja Andres Kütt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Tartu politseiüksuse juht jääks altkäemaksuga vahele, kas siis hakkaks kõlama jutt, et «ega teisti ei saagi – baasrahastus on väike ja mehi on vaja kuidagi motiveerida, muidu lähevad erasektorisse»? Ei hakkaks. Sest «raha on vähe» ja susserdamine on kaks eri probleemi. Kõik on nõus, et politseinike palka tuleb tõsta, ja kõik on nõus, et altkäemaks ei ole põhimõtteliselt okei. Aga miks on ülikoolides kuidagi teisiti?

Eelmisel nädalal lõkkele löönud TalTechi skandaalile on (sotsiaal)meedias peamiselt reageerinud teadlased ise. Tuues välja, et skeemitamisele sunnivad neid teaduse alarahastus, tobedad reeglid ja mõttetu bürokraatia, ning et eriline nõmedus on tööajaaruandlus, mida teadlasel põhimõtteliselt ei ole võimalik täita, sest hea mõte või lahendus tuleb vahel ka vannis või nädalavahetusel grillides.

27.08.2019 29.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto