Sisukord
Auto
Tänane leht
31.08.2019
Eesti Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Umbusaldati kõige eest ja veel natuke pealegi (12) Peategelaste pilk minevikule. Vene sõjaväele oli lahkumine raske (3) Mart Laar: Lennart Merit süüdistanud tegelastel peaks piinlik olema (26) Välismaa EKSKLUSIIV. Liibanon – riik, kus numbrimärgid on autodest kallimad Arvamus Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Kaspar Schultz: metsapõlengud pole enam normaalsus (3) Kaja Kallas tegi valitsuse hoopis tugevamaks (52) Aga palun – Swedbank Tartu valmistub tulevikuks Doha MMi ootuses Hellar Lill: okupatsiooniarmee pensionärid ja kaks tarka presidenti (2) Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Kultuur Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Sport Sportlik pinge ja viha tõi Teemantliiga üldvõidu Vaimukindlus aitas Anett Kontaveidi sihile Joosep Susi kolumn: kuidas tennis manduma kippus, aga Fedja ja Rafa selle päästsid AK Jüri Viikberg: kui kirjakeeleks saanuks tartu keel (11) Ilmar Vene: progressist (2) Tallinn 800: kritseldused vaha sees Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Arter Amazonase fänn Ivo Tšetõrkin: Looduskaitsja olla on eluohtlik! (1) Aitäh teile, karmid õpetajad! (16) Kas pensionär elab veel 70 aastat? (14) Vaat kui kaugele viib suvine raamatumüük! (2) Kopsud läbi? Kuldsete kätega kirurg Tanel Laisaar paneb uued Rikkad võivadki tappa! Krüüslid, suulad ja hiigel-linnulaadad Bellingshauseni teel Lapsed ajakirjandusest: «Kui on nagu õnnetus, siis on uudis!» (1) Trikitame lillkapsaga: popist köögiviljast saab teha riisi, pitsapõhja ja steike Tsikli sõiduproov. Mootorratas, mida ei jõuta nii palju toota, kui tahtjaid oleks Telemaailma kurioosumid Kristina Herodes: Vana olla on moes! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tsikli sõiduproov. Mootorratas, mida ei jõuta nii palju toota, kui tahtjaid oleks

4 min lugemist
Ikka veel klassikaline Guzzi täiesti uute omadustega. Silmatorkavad punased raamid ees ja taga on pagasi ja lisatulede kinnitamiseks. FOTO: Andrus Laansalu

Moto Guzzi tehas ei jõua nii palju V85 TT-d toota, kui osta tahetakse. Aga see pole kaugeltki ainus põhjus, miks seda mootorratast proovida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millegipärast on Moto Guzzi jäänud Eestis justkui varju. Ka linnaliikluses ei sõida Guzzi teile kuigi tihti vastu, aga te tunnete ta kohe ära, kui oskate vaadata – silindrid on paigutatud ristipidise V kujuliselt, miski selles kombinatsioonis meenutab varaseid kahe kandepinnaga lennukeid. Mäletate, silindriring propelleri taga? Ei, vist ei mäleta. Noh, see oligi väga ammu.

Tegelikult on Moto Guzzi mudelikomplektis palju variatsioone ja V85 TT laiendab valikut ka matka-enduurode valdkonda. Kas V85 TT üllatas mind? Ikkagi märkimisväärselt eksootiline rattamark. Vastus on – jah ja ei. Üllatas positiivselt väga hea sõidutundega (aga seda ma ju ootasingi). Aga miks see ei-vastus? Sest minu jaoks ei ole Moto Guzzi eksootiline. Mul on üks Guzzi õue peal. 1991. aasta väljalase. California 3. Traktor, hääle ja iseloomu poolest. Käivitub, nagu oleks pommitaja oma mootorid käima tõmmanud. Täis paagiga üle 280 kg (kruiserite puhul on see muidugi tavaline, aga inimlikus plaanis nõuab siiski valmisolekut rakendada jõudu). Ma olen plaaninud ta algosadeks lahti võtta ja muudetud kujul kokku panna. Mitmeid viimaseid kuid olen päevast päeva vaadanud igasuguste ajastute Guzzide raamigraafikat, amortisaatoreid ja värviskeeme jne.

Sellel taustal on V85 TT väga äratuntavalt Guzzi, ja ometi üllatav.

30.08.2019 02.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto