Sisukord
Eesti
Tänane leht
31.08.2019
Eesti Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Umbusaldati kõige eest ja veel natuke pealegi (12) Peategelaste pilk minevikule. Vene sõjaväele oli lahkumine raske (3) Mart Laar: Lennart Merit süüdistanud tegelastel peaks piinlik olema (26) Välismaa EKSKLUSIIV. Liibanon – riik, kus numbrimärgid on autodest kallimad Arvamus Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Kaspar Schultz: metsapõlengud pole enam normaalsus (3) Kaja Kallas tegi valitsuse hoopis tugevamaks (52) Aga palun – Swedbank Tartu valmistub tulevikuks Doha MMi ootuses Hellar Lill: okupatsiooniarmee pensionärid ja kaks tarka presidenti (2) Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Kultuur Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Sport Sportlik pinge ja viha tõi Teemantliiga üldvõidu Vaimukindlus aitas Anett Kontaveidi sihile Joosep Susi kolumn: kuidas tennis manduma kippus, aga Fedja ja Rafa selle päästsid AK Jüri Viikberg: kui kirjakeeleks saanuks tartu keel (11) Ilmar Vene: progressist (2) Tallinn 800: kritseldused vaha sees Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Arter Amazonase fänn Ivo Tšetõrkin: Looduskaitsja olla on eluohtlik! (1) Aitäh teile, karmid õpetajad! (16) Kas pensionär elab veel 70 aastat? (14) Vaat kui kaugele viib suvine raamatumüük! (2) Kopsud läbi? Kuldsete kätega kirurg Tanel Laisaar paneb uued Rikkad võivadki tappa! Krüüslid, suulad ja hiigel-linnulaadad Bellingshauseni teel Lapsed ajakirjandusest: «Kui on nagu õnnetus, siis on uudis!» (1) Trikitame lillkapsaga: popist köögiviljast saab teha riisi, pitsapõhja ja steike Tsikli sõiduproov. Mootorratas, mida ei jõuta nii palju toota, kui tahtjaid oleks Telemaailma kurioosumid Kristina Herodes: Vana olla on moes! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaat kui kaugele viib suvine raamatumüük!

7 min lugemist
Marit Davey Marin County Martis, trendikas ostu-, söögi- ja vabaajakeskuses Larkspur Landingu linnakeses San Francisco lahe ääres. «Seal käisin vanasti lõunatamas,» meenutab ta aegu, mil töötas Larkspuri hotelliketis, «seega see koht on minu jaoks veidi nostalgiline.» FOTO: Sander Ilvest

Nagu sajad Eesti noored, sõitis Marit Davey (toona Saul) üle ookeani, et end ukselt uksele müügiga proovile panna ja arendada. Katsumusterohke suveseiklus venis aga pikaks-pikaks. Lihtsast raamatumüüjast sai ajapikku palju, palju enamat. Sai hindamatu abiline suurtele korporatsioonidele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Parimad riided seljas ja viimased 40 dollarit taskus – ülejäänu oli kulunud lennureisile New Yorki, siis Nashville’i ja sealt edasi Californiasse –, vaatas 21-aastane Marit pühapäeva varahommikul San Rafaeli väikelinna kiriku ees pargipingi all magavat hulkurit ja mõtles endamisi: mina küll nii ei lõpeta.

Tegelikult näis olukord nutune. Viljandi tüdruk oli jõudnud õpingutega Tallinnas EBSis lõpusirgele ja teenis raha müügiesindajana, nii et jaksas koos sõbrannaga üürida korterit lausa Kadrioru külje all. Ta unistas saada maailma ühe suurema nõustamis- ja audiitorfirma PricewaterhouseCoopersi konsultandiks. Aga selleks, andis ta endale aru, tuleb hankida inglise keele praktikat. Nii sõitiski ta suveks Ameerikasse raamatuid müüma. Nagu seda on suviti teinud sajad Eesti tudengid enne ja pärast teda.

Ent saabunud Californiasse, polnud tal aimugi, kus veeta järgmine öö. Kirik, kuhu inimesed pühapäeva hommikul jumalateenistusele tulevad, tundus parim paik, kus teistele oma muret kurta. Seal astuski ta julgelt ligi noorpaarile, kes saabus enne teisi kirikut teenistuseks valmis seadma.

«Kui teenistus läbi sai, tulid nad kahekesi minu juurde, ütlesid, et arutasid omavahel, et neil on

30.08.2019 02.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto