Sisukord
Maailm
Tänane leht
31.08.2019
Eesti Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Umbusaldati kõige eest ja veel natuke pealegi (12) Peategelaste pilk minevikule. Vene sõjaväele oli lahkumine raske (3) Mart Laar: Lennart Merit süüdistanud tegelastel peaks piinlik olema (26) Välismaa EKSKLUSIIV. Liibanon – riik, kus numbrimärgid on autodest kallimad Arvamus Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Kaspar Schultz: metsapõlengud pole enam normaalsus (3) Kaja Kallas tegi valitsuse hoopis tugevamaks (52) Aga palun – Swedbank Tartu valmistub tulevikuks Doha MMi ootuses Hellar Lill: okupatsiooniarmee pensionärid ja kaks tarka presidenti (2) Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Kultuur Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Sport Sportlik pinge ja viha tõi Teemantliiga üldvõidu Vaimukindlus aitas Anett Kontaveidi sihile Joosep Susi kolumn: kuidas tennis manduma kippus, aga Fedja ja Rafa selle päästsid AK Jüri Viikberg: kui kirjakeeleks saanuks tartu keel (11) Ilmar Vene: progressist (2) Tallinn 800: kritseldused vaha sees Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Arter Amazonase fänn Ivo Tšetõrkin: Looduskaitsja olla on eluohtlik! (1) Aitäh teile, karmid õpetajad! (16) Kas pensionär elab veel 70 aastat? (14) Vaat kui kaugele viib suvine raamatumüük! (2) Kopsud läbi? Kuldsete kätega kirurg Tanel Laisaar paneb uued Rikkad võivadki tappa! Krüüslid, suulad ja hiigel-linnulaadad Bellingshauseni teel Lapsed ajakirjandusest: «Kui on nagu õnnetus, siis on uudis!» (1) Trikitame lillkapsaga: popist köögiviljast saab teha riisi, pitsapõhja ja steike Tsikli sõiduproov. Mootorratas, mida ei jõuta nii palju toota, kui tahtjaid oleks Telemaailma kurioosumid Kristina Herodes: Vana olla on moes! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

EKSKLUSIIV. Liibanon – riik, kus numbrimärgid on autodest kallimad

2 min lugemist
  • Liibanonis näitavad numbrimärgid ja telefoninumbrid sotsiaalset staatust.
  • Kolmekohalise numbrimärgi eest tuleb välja käia muskelauto hind.
  • Kõige kallim telefoninumber maksab 300 000 dollarit.
  • Võrdluseks peab neljaliikmeline pere Beirutis elamiseks teenima 2000 dollarit.
Korduvad numbrid tõstavad numbrimärgi hinda.  FOTO: Pm

Liibanonis, kus ÜRO andmetel peab kolmandik rahvast hakkama saama vähem kui nelja dollariga päevas, võib auto registreerimine maksta kõvasti rohkem kui heas korras auto. Samuti on telefoninumbrite hinnad krõbedamad isegi parimate nutitelefonide omadest. Kuid miks see nii on?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Sest siin ei piisa rikkuritele rikas olemisest, nad peavad ennekõike rikkad välja nägema,» selgitas sellele ettevõtlusharule spetsialiseerunud Hassan.

Numbrimärk 599 maksab näiteks 40 000 USA dollarit, madalama staatusega 2526 eest küsitakse 20 000 dollarit ning ilmselgelt kõige madalama staatusega 4664664 hind on «vaid» 15 000 dollarit.

30.08.2019 02.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto