Sisukord
Nädala näod
Tänane leht
31.08.2019
Eesti Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Umbusaldati kõige eest ja veel natuke pealegi (12) Peategelaste pilk minevikule. Vene sõjaväele oli lahkumine raske (3) Mart Laar: Lennart Merit süüdistanud tegelastel peaks piinlik olema (26) Välismaa EKSKLUSIIV. Liibanon – riik, kus numbrimärgid on autodest kallimad Arvamus Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Kaspar Schultz: metsapõlengud pole enam normaalsus (3) Kaja Kallas tegi valitsuse hoopis tugevamaks (52) Aga palun – Swedbank Tartu valmistub tulevikuks Doha MMi ootuses Hellar Lill: okupatsiooniarmee pensionärid ja kaks tarka presidenti (2) Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Kultuur Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Sport Sportlik pinge ja viha tõi Teemantliiga üldvõidu Vaimukindlus aitas Anett Kontaveidi sihile Joosep Susi kolumn: kuidas tennis manduma kippus, aga Fedja ja Rafa selle päästsid AK Jüri Viikberg: kui kirjakeeleks saanuks tartu keel (11) Ilmar Vene: progressist (2) Tallinn 800: kritseldused vaha sees Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Arter Amazonase fänn Ivo Tšetõrkin: Looduskaitsja olla on eluohtlik! (1) Aitäh teile, karmid õpetajad! (16) Kas pensionär elab veel 70 aastat? (14) Vaat kui kaugele viib suvine raamatumüük! (2) Kopsud läbi? Kuldsete kätega kirurg Tanel Laisaar paneb uued Rikkad võivadki tappa! Krüüslid, suulad ja hiigel-linnulaadad Bellingshauseni teel Lapsed ajakirjandusest: «Kui on nagu õnnetus, siis on uudis!» (1) Trikitame lillkapsaga: popist köögiviljast saab teha riisi, pitsapõhja ja steike Tsikli sõiduproov. Mootorratas, mida ei jõuta nii palju toota, kui tahtjaid oleks Telemaailma kurioosumid Kristina Herodes: Vana olla on moes! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaja Kallas tegi valitsuse hoopis tugevamaks

3 min lugemist
Kaja Kallas FOTO: Andrus Peegel

Peaminister Jüri Ratase umbusaldamine kukkus eile läbi. Keegi ei arvanudki, et see läbi läheb, ka mitte Kaja Kallas (RE) ise. Kas Kallase poliitiline vaist vedas alt või oli umbusaldushääletusel hoopis teine tagamõte?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paar nädalat tagasi, kui ministrid Helmed (EKRE) püüdsid seadustele vilistades politsei- ja piirivalveameti peadirektorist Elmar Vaherist lahti saada, oli opositsiooniliidril Kaja Kallasel valida, kellele umbusaldust avaldada. Kas siseminister Mart Helmele, kes puhkusel olles oli delegeerinud ülesande politseijuht Elmar Vaherist lahti saada? Kas rahandusminister Martin Helmele, kes isa tööülesandeid täites juba valmis kirjutatud lahkumisavalduse Vaheri nina ette libistas? Või peaminister Jüri Ratasele, kes Helmete isetegevust kõrvalt vaatas ja asjast suuremat numbrit ei teinud?

Kallas valis viimase. Selle, mille kordaminek on kõige ebatõenäolisem. Ei tundu loogiline ilmselt kellelegi. Aga mingi tagamõte pidi sel ju olema.

30.08.2019 02.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto