Sisukord
Kergejõustik
Tänane leht
31.08.2019
Eesti Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Umbusaldati kõige eest ja veel natuke pealegi (12) Peategelaste pilk minevikule. Vene sõjaväele oli lahkumine raske (3) Mart Laar: Lennart Merit süüdistanud tegelastel peaks piinlik olema (26) Välismaa EKSKLUSIIV. Liibanon – riik, kus numbrimärgid on autodest kallimad Arvamus Juhtkiri: kui oleks läinud teisiti (2) Kaspar Schultz: metsapõlengud pole enam normaalsus (3) Kaja Kallas tegi valitsuse hoopis tugevamaks (52) Aga palun – Swedbank Tartu valmistub tulevikuks Doha MMi ootuses Hellar Lill: okupatsiooniarmee pensionärid ja kaks tarka presidenti (2) Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Kultuur Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Sport Sportlik pinge ja viha tõi Teemantliiga üldvõidu Vaimukindlus aitas Anett Kontaveidi sihile Joosep Susi kolumn: kuidas tennis manduma kippus, aga Fedja ja Rafa selle päästsid AK Jüri Viikberg: kui kirjakeeleks saanuks tartu keel (11) Ilmar Vene: progressist (2) Tallinn 800: kritseldused vaha sees Apple’i ihamasina käivitamine Igas unistuste kodus peidab end südamevalu Pildikesi tuleviku Iraanist Uued tuuled Postimehe naljanurgas NÄDALA PLAAT: Silmastatud hirm, laagerdunud 13 aastat Arter Amazonase fänn Ivo Tšetõrkin: Looduskaitsja olla on eluohtlik! (1) Aitäh teile, karmid õpetajad! (16) Kas pensionär elab veel 70 aastat? (14) Vaat kui kaugele viib suvine raamatumüük! (2) Kopsud läbi? Kuldsete kätega kirurg Tanel Laisaar paneb uued Rikkad võivadki tappa! Krüüslid, suulad ja hiigel-linnulaadad Bellingshauseni teel Lapsed ajakirjandusest: «Kui on nagu õnnetus, siis on uudis!» (1) Trikitame lillkapsaga: popist köögiviljast saab teha riisi, pitsapõhja ja steike Tsikli sõiduproov. Mootorratas, mida ei jõuta nii palju toota, kui tahtjaid oleks Telemaailma kurioosumid Kristina Herodes: Vana olla on moes! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sportlik pinge ja viha tõi Teemantliiga üldvõidu

3 min lugemist
Magnus Kirt tähistab senise hooaja kaalukaimat triumfi. FOTO: Fabrice Coffrini/AFP/Scanpix FOTO: Fabrice Coffrini/AFP/Scanpix

Eesti odaviskajast Magnus Kirdist sai neljapäeva hilisõhtul Zürichis teine maarjamaalane, kes on tulnud kergejõustiku Teemantliiga üldvõitjaks. 2012. ja 2013. aastal sai kettaheites samaväärse saavutusega hakkama olümpiavõitja Gerd Kanter.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teemantliiga triumf on kergejõustiklastele tiitlivõistluste medalite järel hooaja suurim auhind. Mullu Berliinis Euroopa meistrivõistlustel karjääri medaliarve avanud ja pronksise autasu pälvinud Kirdi sõnul on keeruline neid kaht kordaminekut omavahel võrrelda.

«Ei oska neid kuidagi järjekorda panna, sest ka EM-pronks on minu jaoks märgilise tähendusega,» kommenteeris 29-aastane odamees, lisades seejärel: «Aga arvan, et tiitlivõistlustel on seda tiitlivõistluste hõngu ja õhustikku rohkem. Teemantliiga on suurvõistlus ja väga sarnane tiitlivõistluste finaaliga, aga tiitlivõistlused on suurema pingega.»

Neljandalt kohalt võitjaks

Juba avavoorus pani konkurentidele pinged peale Taiwani odaviskaja Chao-Tsun Cheng, kes põrutas oma hooaja tippmargi 89.05. Kirt alustas finaaletappi ebaõnnestunud katsega, libisedes esimesel viskel ja piirdudes 77.54 meetri pikkuse odakaarega. «See lõi mind natuke ebakindlaks, sest ma ei teadnud, kas see on üks katse või äkki jääbki libisema. Väikesed murepilved tulid päevakorda küll,» tunnistas Kirt.

Järgmisel neljal katsel näitas Kirt küll korralikku stabiilsust (85.26 – 83.66 – 85.68 – 85.42), kuid loodetud sähvatust ei tulnud. Enne viimast katset hoidis eestlane Chengi (89.05), sakslase Andreas Hofmanni (87.49) ja poolaka Marcin Krukowski (85.72) järel neljandat kohta. Seejärel aga tuli võidu toonud 89.13 – kaheksa sentimeetrit pikem kui Chengi vise.

«Ma arvan, et see oli mu elu parim seeria. Teine katse lõi mul pinged maha ja siis teadsin, et enam ei libise. Sain keskenduda sellele, millele oli vaja keskenduda,» sõnas Kirt rahulolevalt, märkides, et tervikuna oli see kõrgest klassist mõõduvõtt. «Mul on hea meel, et sain viimasel katsel selle tulemuse ära teha, mida lootsin,» lisas ta.

30.08.2019 02.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto