Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

REPORTAAŽ SAKSAMAALT. «Meil läheb paremini kui teil Eestis»

4 min lugemist
  • Paremäärmuslaste toetajad Dresdenis ja Cottbusis näha ei olnud.
  • Sellest hoolimata tegi AfD Brandenburgi ja Saksimaa valimistel teise tulemuse.
  • Ida-Saksamaa linnade elanikud on eluga rahul, maapiirkondades on olud kehvemad.
  • Mõnevõrra muretsetakse sisserände, keskkonna ja kivisöetööstuse pärast.
Brandenburgi liidumaa idaosa on koduks lääneslaavi rahvale sorbidele. Candy Hentschel (paremal) andis valimistel hääle traditsioonilisi rahvarõivaid kandes. FOTO: PATRICK PLEUL/AFP/Scanpix

Kui Dresdeni valimisjaoskonnad eile kell kaheksa hommikul uksed avasid, valitses väljas juba kõrvetav kuumus. Ent linnaelanike hommikujooksud ja kohvikupidajate ettevalmistused pühapäevaste nautlejate võõrustamiseks ei andnud aimu, et tegemist on päevaga, mis näitab, kui sügavad on lõhed endiste idasakslaste ja läänesakslaste vahel.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Täpselt nii otsustavat rolli omistati Saksamaa idaosas Saksimaa ja Brandenburgi liidumaal toimunud kohalike parlamentide ehk Landtag’ide valimistele.

Kolmkümmend aastat pärast Berliini müüri langemist räägitakse endiselt, et kommunistliku režiimi alt vabanenud Saksamaa idaosa liidumaad vaevlevad tööpuuduse käes, seal on kehvemad palgad ja muret teeb väljaränne ning nad tunnevad end valitsuse poolt hüljatuna. Kõike seda peetakse põhjuseks, miks piirkonnas sõidab edu laineharjal paremäärmuslik erakond Alternatiiv Saksamaale (AfD).

31.08.2019 03.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto