Sisukord
Majandus
Tänane leht

Läti hakkas pauguga ehitusturgu puhastama

3 min lugemist
  • Ehitusfirma: Lätis on ausamad need projektid, kus teisel pool on välisfirmad.
  • Efteni Läti juht: finantskuritegude süüdimõistvaid otsuseid on liiga vähe.
Läti korruptsioonikütid vestlesid eile teiste hulgas SIA Merksi juhi Oskars Ozoliņšiga. Kontorit läbi ei otsitud, kellelegi kahtlustust ei esitatud. FOTO: Ieva Leiniša/LETA/Scanpix

Lätis tegutseva ehitusfirma juhi sõnul on naabrite ehitussektoris tunda ebaausa konkurentsi hõngu ning projekt on läbipaistvam, kui ehitab mõni välisosalusega firma, mitte Läti kohalik ettevõte.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Läti korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) ja konkurentsiamet alustasid eile uurimist seoses ehitusfirmadega, mida kahtlustatakse kartellikokkulepetes. Lätiski tegutseva Mapri Ehituse tegevjuhile Tarmo Roosile tuli see üllatusena, kuid tundus loogiline.

«Ma pole sellest midagi kuulnud,» ütles ta. «Me ei ole nii suured tegijad, et see meid puudutaks. Ma võin Läti poistelt üle küsida, aga usun, et teaksin juba, kui midagi oleks. Meie skaala ei ole nii suur, et isegi kahtlus võiks tekkida. Lisaks ei osale me riigihangetel,» ütles Roos.

Küsimusele, milline on Läti ehitusturg ja kui suur probleem on seal korruptsioon või altkäemaks, vastas Roos, et lõunanaabritel on Eesti läbipaistvuseni pikk maa areneda. «Ma ise ei tea, kui palju ja mis tasandil see käib, aga nii palju kui Läti inimesed räägivad, siis ausat konkurentsi leiab Lätis lihtsamini projektides, milles teevad kaasa välismaise osalusega ettevõtted,» sõnas ta.

03.09.2019 05.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto