Venemaa heidutamine NATO idatiival sai tagasilöögi

Mehhiko piiri rahastamine vähendab mõnevõrra USA kaitsealaseid investeeringuid, kuid Ameerika sõdurite kohalolek Euroopas on sama tugev kui ennegi.  FOTO: VANO SHLAMOV/AFP/Scanpix

Peatatud investeeringute summa pole seni investeerituga võrreldes suur, aga see-eest märgiline samm.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti olulisim sõjaline liitlane USA on nii Eestisse kui ka teistesse NATO idapiiri riikidesse kaitsevõimekuse suurendamiseks panustanud väga suuri summasid, seda eriti pärast Krimmi poolsaare annekteerimist Venemaa poolt.

Eile sai aga avalikuks, et seni järjest suurenenud USA kohalolu ja rahaline panustamine saavad tagasilöögi – USA peatab sadades miljonites dollarites planeeritud investeeringuid Euroopa riikidesse, sealhulgas Eestisse. Eesti riigikaitse asjatundjad kinnitavad, et investeerimata jäetavad summad pole küll suured, aga signaal, mille selline samm saadab idapiiri taha, on muret tekitav.

Donald Trump soovib jääda USA presidendiks ka teiseks ametiajaks, kuid tal on ellu viimata oma senine suurim valimislubadus – müüri ehitamine Mehhiko–USA piirile. Sinna lähevadki nüüd need miljonid, millest osa oli mõeldud kaitseinvesteeringuteks Euroopasse.

07.12.2021 08.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto