Sisukord
Eesti
Postimees
07.09.2019
Eesti Keskerakonnale terendab võimalus pensione tõsta (7) Tuletõrjeautoga Eestist Siberisse – poolteist kuud ja 6000 liitrit kütust Politseile teevad muret joobes seenelised (6) Eestis hambaravi kallis, Venemaal ohtlik (16) Hiina valitsuse ajaleht mõnitas Balti riike: korrumpeerunud poliitikud, naeruväärsed palgad ja rahvuste vahelised konfliktid (133) Majandus Teisest sambast lahkujad satuvad vihma käest räästa alla (45) Odavam aktsiapakkumine ei ole alati parem Osaliselt varisenud Keri tuletorni saab veel päästa Välismaa «Pole vahet, Putin või mitte-Putin!» Brzezinski: raha müüriehitusse suunamine pole veel kriis KOMMENTAAR. Iisrael ja Liibanon pääsesid napilt laiemast sõjategevusest Arvamus Downing Streeti vabakäiguvang Nordica tegelik juht (1) 60 000 maine eest (7) Sport Mäesuusakuningas lõpetas tipus AK Alison Jackson: „Kas on kedagi, kes oleks meediast võimsam?“ Fotograafilist tõde pole kunagi olnud EKI keelekool: hiina keel (7) Jelena Skulskaja: mille üle kurvastab ajaleht The Guardian? (2) Kalmar Ulm: Vana juudi kalmistu Revalis (3) Tallinn 800: kaheksa merevaigulist Ave Mariat (ja üks paternoster) Reet Kudu 70 – Ikka õiglusmeele suunamisel Nädala plaat: Kaks naist ja palju tundeid Naljast oled sa võetud, naljaks pead sa saama Juurika asemel Mesikäpp Indrek Lepik: kas majanduses sügistuuled juba puhuvad? (5) Arter 23 miljoni muusik NOËP: raha on lihtsalt number (1) Tartu Euroopa kultuuripealinnaks?! Miks ometi? (3) Eesti eriüksuslaste juht: igaüks ei suudagi inimese pihta tulistada (14) Mida me ei tea Lõuna-Itaaliast? Eestlaste ebaõnnestumisi kajastav Heelia Sillamaa: olin nagu hamster puuris (2) Film: kuidas naine kaotas iseenda Köögis on õuna aeg: mida tippkokad õuntest teevad? Korsten puhtaks naiseliku hoolega! Sõiduproov. Toyota Supra – sportauto, mis lõikab nagu sõdalase mõõk Eesti oma elektroonikatööstuse hitid teevad ilma põldudel ja Hiina lennuväljadel (1) Murrang moes: milleks olla ori? Meie rõõmsa heaoluühiskonna vastikud viljad (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu Euroopa kultuuripealinnaks?! Miks ometi?

5 min lugemist
Selle aasta sügisel hakkas kultuur liikuma uue pealinna poole, et aastaks 2024 kohale jõuda. FOTO: Artur Kuus

Hiljuti kostsid Emajõe Ateenast rõõmuhõisked, mis kaikusid üle Eesti. Ajakirjanik, kes on Tartus sündinud, peab end tartlaseks ja armastab Tartut, võttis nõuks uurida, mis peitub valju hurraa taga – ja kas see hurraa on ikka põhjendatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Palun üks pilet linna!»

«Kuhu?»

«Linna!!»

«Ee...?»

«Tallinna!»

Tõestisündinud lugu Tartu bussijaama piletikioski ees.

Jah, Tartu pole tallinlaste arvates eriti linn. Miski linn. Üks tartlasest minister otsustas haridusministeeriumi Tartusse kolida. Järgmised valitsused on olnud hädas, et leida ministrit, kes oleks nõus vahel sõitma Tartusse ministeeriumimajja nägu näitama.

Lahenduseks sai, et ministeeriumi Tallinna esindus mehitati uuesti, kes jäid Tartusse, jäid, ega nad väga ministeeriumi tööd sega.

Tartus liigub kõik aeglaselt ja uniselt. See on laisk linn.

Räägitakse kuulsast Tartu vaimust, aga räägitakse ka neist, kes on Tartu vaimust vaevatud – neist, kelle maailmapilt on äärmuslikult Tartu-keskne. Selliseid kohtavat vahel.

Nüüd on Tartu valitud Euroopa kultuuripealinnaks aastal 2024. Unistus kümnetest tuhandetest välisturistidest, kes tulevad vaatama seninägematut Tartut, söövad Tartus kõhu head-paremat täis, ja mis peamine, toetavad oma väsinud põse ühele neist tuhandetest vasttärgeldatud püüriga Tartu patjadest, mis majutusasutuses väsinud välismaalast ootavad. Turistide arvu kasv on üks tõsisemaid mõõdikuid.

Aga mida nad õigupoolest peaksid Tartust otsima?

06.09.2019 09.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto