Sisukord
Arvamus
Postimees
07.09.2019
Eesti Keskerakonnale terendab võimalus pensione tõsta (7) Tuletõrjeautoga Eestist Siberisse – poolteist kuud ja 6000 liitrit kütust Politseile teevad muret joobes seenelised (6) Eestis hambaravi kallis, Venemaal ohtlik (16) Hiina valitsuse ajaleht mõnitas Balti riike: korrumpeerunud poliitikud, naeruväärsed palgad ja rahvuste vahelised konfliktid (133) Majandus Teisest sambast lahkujad satuvad vihma käest räästa alla (45) Odavam aktsiapakkumine ei ole alati parem Osaliselt varisenud Keri tuletorni saab veel päästa Välismaa «Pole vahet, Putin või mitte-Putin!» Brzezinski: raha müüriehitusse suunamine pole veel kriis KOMMENTAAR. Iisrael ja Liibanon pääsesid napilt laiemast sõjategevusest Arvamus Downing Streeti vabakäiguvang Nordica tegelik juht (1) 60 000 maine eest (7) Sport Mäesuusakuningas lõpetas tipus AK Alison Jackson: „Kas on kedagi, kes oleks meediast võimsam?“ Fotograafilist tõde pole kunagi olnud EKI keelekool: hiina keel (7) Jelena Skulskaja: mille üle kurvastab ajaleht The Guardian? (2) Kalmar Ulm: Vana juudi kalmistu Revalis (3) Tallinn 800: kaheksa merevaigulist Ave Mariat (ja üks paternoster) Reet Kudu 70 – Ikka õiglusmeele suunamisel Nädala plaat: Kaks naist ja palju tundeid Naljast oled sa võetud, naljaks pead sa saama Juurika asemel Mesikäpp Indrek Lepik: kas majanduses sügistuuled juba puhuvad? (5) Arter 23 miljoni muusik NOËP: raha on lihtsalt number (1) Tartu Euroopa kultuuripealinnaks?! Miks ometi? (3) Eesti eriüksuslaste juht: igaüks ei suudagi inimese pihta tulistada (14) Mida me ei tea Lõuna-Itaaliast? Eestlaste ebaõnnestumisi kajastav Heelia Sillamaa: olin nagu hamster puuris (2) Film: kuidas naine kaotas iseenda Köögis on õuna aeg: mida tippkokad õuntest teevad? Korsten puhtaks naiseliku hoolega! Sõiduproov. Toyota Supra – sportauto, mis lõikab nagu sõdalase mõõk Eesti oma elektroonikatööstuse hitid teevad ilma põldudel ja Hiina lennuväljadel (1) Murrang moes: milleks olla ori? Meie rõõmsa heaoluühiskonna vastikud viljad (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meie rõõmsa heaoluühiskonna vastikud viljad

2 min lugemist
Paavo Kangur. FOTO: Erakogu

Külmkapp oigab viimaseid päevi. Röstris põleb sai. Valamu äravool lekib tõsiselt. Hais matab hinge. Keset seda istub mees ja filosofeerib. Ta räägib eetikast ja väärtustest, migratsioonist ja vihmametsadest ning leiab kogu aeg põhjusi, miks ei saa mitte midagi teha. Naise käsi kobab tainarulli järele, sest ta igatseb juba ammu mölakastile vastu pead virutada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Me ootame suuri väärtuspõhiseid sõnavõtte presidendilt, ehk ka erakonna liidrilt, esikirjanikult või ülikooli professorilt.

Kass peab püüdma hiiri ja politseijuht pätte, kapten peab suutma laeva juhtida ka tormis ning korstnapühkija peab puhastama ja parandama korstna. Viimase suhtes on käesolev suvi pakkunud palju üllatusi. Üks korstnapühkija rääkis, et tema kvalifikatsioon on liiga kõrge ja aeg liiga väärtuslik, et pühendada seda minu korstnale. Teine istus korstna otsa ja hakkas lugema Juhan Liivi luulet, kolmas suundus tegema pakkumist, millest selgub tõenäoliselt, et pean kinni maksma tema pere Kanaari puhkuse ja firma jõulupeo. Ma paneks ka ise need kümme kivi seguga kinni, aga katuse kalle on liiga karm, ei tahaks alla kukkuda.

Elektriku koefitsiendiga sain viimase 20 aasta elukalliduse tõusuks täpselt 30 korda. Aastal 1996 küsiti maja juhtmestiku uuendamise eest 2000 krooni, sel suvel tervelt 4000 eurot. Tüüp rääkis, et talle meeldib elektrijuhet tõmmata enne betoonivalu. Ühesõnaga, kõik betooni alla ja sisse. Kurtsin muret tuttavale, ta arvas, et jutumees oli ennast juba elektrikuks joonud. Nimelt sain sellise umbmäärase elektritööde pakkumise ühe sünnipäeva ajal.

06.09.2019 09.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto