Sisukord
AK
Tänane leht
07.09.2019
Eesti Keskerakonnale terendab võimalus pensione tõsta (7) Tuletõrjeautoga Eestist Siberisse – poolteist kuud ja 6000 liitrit kütust Politseile teevad muret joobes seenelised (6) Eestis hambaravi kallis, Venemaal ohtlik (16) Hiina valitsuse ajaleht mõnitas Balti riike: korrumpeerunud poliitikud, naeruväärsed palgad ja rahvuste vahelised konfliktid (133) Majandus Teisest sambast lahkujad satuvad vihma käest räästa alla (43) Odavam aktsiapakkumine ei ole alati parem Osaliselt varisenud Keri tuletorni saab veel päästa Välismaa «Pole vahet, Putin või mitte-Putin!» Brzezinski: raha müüriehitusse suunamine pole veel kriis KOMMENTAAR. Iisrael ja Liibanon pääsesid napilt laiemast sõjategevusest Arvamus Downing Streeti vabakäiguvang Nordica tegelik juht (1) 60 000 maine eest (7) Sport Mäesuusakuningas lõpetas tipus AK Alison Jackson: „Kas on kedagi, kes oleks meediast võimsam?“ Fotograafilist tõde pole kunagi olnud EKI keelekool: hiina keel (7) Jelena Skulskaja: mille üle kurvastab ajaleht The Guardian? (2) Kalmar Ulm: Vana juudi kalmistu Revalis (3) Tallinn 800: kaheksa merevaigulist Ave Mariat (ja üks paternoster) Reet Kudu 70 – Ikka õiglusmeele suunamisel Nädala plaat: Kaks naist ja palju tundeid Naljast oled sa võetud, naljaks pead sa saama Juurika asemel Mesikäpp Indrek Lepik: kas majanduses sügistuuled juba puhuvad? (5) Arter 23 miljoni muusik NOËP: raha on lihtsalt number (1) Tartu Euroopa kultuuripealinnaks?! Miks ometi? (3) Eesti eriüksuslaste juht: igaüks ei suudagi inimese pihta tulistada (14) Mida me ei tea Lõuna-Itaaliast? Eestlaste ebaõnnestumisi kajastav Heelia Sillamaa: olin nagu hamster puuris (2) Film: kuidas naine kaotas iseenda Köögis on õuna aeg: mida tippkokad õuntest teevad? Korsten puhtaks naiseliku hoolega! Sõiduproov. Toyota Supra – sportauto, mis lõikab nagu sõdalase mõõk Eesti oma elektroonikatööstuse hitid teevad ilma põldudel ja Hiina lennuväljadel (1) Murrang moes: milleks olla ori? Meie rõõmsa heaoluühiskonna vastikud viljad (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jelena Skulskaja: mille üle kurvastab ajaleht The Guardian?

5 min lugemist
Raamaturiiul FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Lugeja elu ei muutu kunagi üksildaseks, sest tema juures viibivad lemmiktsitaadid, armastatud tegelased ja imekaunis keelekasutus, kirjutab Jelena Skulskaja värskes AKs.

Tellijale Tellijale

Tuntud väljaanne The Guardian avaldas möödunud aasta oktoobris edetabeli riikidest, mille elanikel on kõige suuremad koduraamatukogud. Uurimuse korraldasid kaks mainekat ülikooli: Austraalia riiklik ülikool ja Nevada ülikool.

Alles äsja saatis selle kirjutise mulle New Yorgist tunnustatud kirjanik Alexander Genis, kes mõne aja eest esines säravalt Tallinna Dovlatovi päevadel. Ta ei teadnud, et see uudis on siin juba teada, ja soovis mulle rõõmu valmistada. Varem on ta mulle mitmel korral sõnanud: „Kui aus olla, siis olen hämmeldunud, et minu raamatuid on tõlgitud eesti keelde ja isegi lülitatud kooliprogrammi, just nagu oleks eestlastel oma muresid ja ka oma kirjanikke ja kirjandust vähe …“ Ma vastasin, et tal on Eestis isegi oma fänniklubi ja et Eesti lugejate huvi vene ja muu maailma kirjanduse vastu ei ole viimasel ajal sugugi vähenenud.

06.09.2019 09.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto