Sisukord
Muusika
Tänane leht
07.09.2019
Eesti Keskerakonnale terendab võimalus pensione tõsta (7) Tuletõrjeautoga Eestist Siberisse – poolteist kuud ja 6000 liitrit kütust Politseile teevad muret joobes seenelised (6) Eestis hambaravi kallis, Venemaal ohtlik (16) Hiina valitsuse ajaleht mõnitas Balti riike: korrumpeerunud poliitikud, naeruväärsed palgad ja rahvuste vahelised konfliktid (133) Majandus Teisest sambast lahkujad satuvad vihma käest räästa alla (43) Odavam aktsiapakkumine ei ole alati parem Osaliselt varisenud Keri tuletorni saab veel päästa Välismaa «Pole vahet, Putin või mitte-Putin!» Brzezinski: raha müüriehitusse suunamine pole veel kriis KOMMENTAAR. Iisrael ja Liibanon pääsesid napilt laiemast sõjategevusest Arvamus Downing Streeti vabakäiguvang Nordica tegelik juht (1) 60 000 maine eest (7) Sport Mäesuusakuningas lõpetas tipus AK Alison Jackson: „Kas on kedagi, kes oleks meediast võimsam?“ Fotograafilist tõde pole kunagi olnud EKI keelekool: hiina keel (7) Jelena Skulskaja: mille üle kurvastab ajaleht The Guardian? (2) Kalmar Ulm: Vana juudi kalmistu Revalis (3) Tallinn 800: kaheksa merevaigulist Ave Mariat (ja üks paternoster) Reet Kudu 70 – Ikka õiglusmeele suunamisel Nädala plaat: Kaks naist ja palju tundeid Naljast oled sa võetud, naljaks pead sa saama Juurika asemel Mesikäpp Indrek Lepik: kas majanduses sügistuuled juba puhuvad? (5) Arter 23 miljoni muusik NOËP: raha on lihtsalt number (1) Tartu Euroopa kultuuripealinnaks?! Miks ometi? (3) Eesti eriüksuslaste juht: igaüks ei suudagi inimese pihta tulistada (14) Mida me ei tea Lõuna-Itaaliast? Eestlaste ebaõnnestumisi kajastav Heelia Sillamaa: olin nagu hamster puuris (2) Film: kuidas naine kaotas iseenda Köögis on õuna aeg: mida tippkokad õuntest teevad? Korsten puhtaks naiseliku hoolega! Sõiduproov. Toyota Supra – sportauto, mis lõikab nagu sõdalase mõõk Eesti oma elektroonikatööstuse hitid teevad ilma põldudel ja Hiina lennuväljadel (1) Murrang moes: milleks olla ori? Meie rõõmsa heaoluühiskonna vastikud viljad (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naljast oled sa võetud, naljaks pead sa saama

2 min lugemist
Kaader filmist. FOTO: Rights Managed/Ronald Grant Archive/Mary Evan

40 aastat on möödas Monty Pythoni „Briani elu“ esilinastusest ning kui jätta kõrvale mõni tehnilist laadi detail, siis mõjub filmi tuum tänagi teravana, satiir on lõikav ja moraalne sõnum ehk isegi aktuaalsem kui kunagi varem.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võib-olla tuleks alustada hoopis filmi finaalist. „Briani elu“ lõpukaadrid on ühed kõige mõjusamad filmiajaloos. Kõrvetava kuumuse käes ristil rippuva ja koledat surma sureva peategelase on hüljanud kõik, alates pruudist ja emast ning lõpetades sõprade ja võitluskaaslastega. Absoluutne troostitus ja hüljatus, sürreaalsed kaadrid päikese käes kuumaks köetud kaljudest ning rühmast minilaulupidu pidavatest ristilöödutest, tuul sasimas juukseid ja rõivaräbalaid, oleks iseenesest juba täiesti piisav, et kindlustada endale väljateenitud koht parnassil. Taustaks kõlav surmalaul „Always Look On The Bright Side Of Life“ on samuti üks mõjusamaid, mängitumaid ning ühtlasi kõige sagedamini vääralt tõlgendatud palasid. Seda laulu laulsid püütonid filmi peaosalist kehastanud õnnetu saatusega kaaslase Graham Chapmani matustel ja see on ka pala, millega Iron Maiden armastab lõpetada oma kontserte.

06.09.2019 09.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto