Tänapäeva maailm on sageli ekstaatiline kujutiste virr-varr. Eristused võltsi ja tõelise vahel muutuvad aina hägusamaks ja teinekord tundub, et kaart eelnebki territooriumile. Kõik on korraga tehnoloogiline ja irratsionaalne; vahendatud ja samas liiga lähedal, perversne. Selline maailm avab meile kahtlemata palju võimalusi, ent mõnikord võib selles olla raske orienteeruda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks võimalus sellise hüperreaalsusega toime tulla on olukorda kritiseerida. Teine variant on see enda kasuks pöörata. Briti fotokunstnik ja skandalist Alison Jackson teeb aga mõlemat korraga. Tema uus näitus kannab pealkirja „Tõde on surnud“ ja seda saab vaadata Fotografiskas.

Oma fotodel lavastab kunstnik kuulsate inimeste teisikute abil palju provokatiivseid, ent (justkui) tõetruid olukordi. Nõnda mängib ta nii vaataja taju kui ka eelarvamustega. Jacksoni fotodes on palju huumorit, ometi kumab neist läbi ka teatav kurbus.

Loe suurest intervjuust, mida arvab Alison Jackson kuulsustest, Donald Trumpist, deepfake'idest ning sellest, kuidas ennast libauudiste eest kaitsta.