Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
07.09.2019
Eesti Keskerakonnale terendab võimalus pensione tõsta (7) Tuletõrjeautoga Eestist Siberisse – poolteist kuud ja 6000 liitrit kütust Politseile teevad muret joobes seenelised (6) Eestis hambaravi kallis, Venemaal ohtlik (16) Hiina valitsuse ajaleht mõnitas Balti riike: korrumpeerunud poliitikud, naeruväärsed palgad ja rahvuste vahelised konfliktid (133) Majandus Teisest sambast lahkujad satuvad vihma käest räästa alla (43) Odavam aktsiapakkumine ei ole alati parem Osaliselt varisenud Keri tuletorni saab veel päästa Välismaa «Pole vahet, Putin või mitte-Putin!» Brzezinski: raha müüriehitusse suunamine pole veel kriis KOMMENTAAR. Iisrael ja Liibanon pääsesid napilt laiemast sõjategevusest Arvamus Downing Streeti vabakäiguvang Nordica tegelik juht (1) 60 000 maine eest (7) Sport Mäesuusakuningas lõpetas tipus AK Alison Jackson: „Kas on kedagi, kes oleks meediast võimsam?“ Fotograafilist tõde pole kunagi olnud EKI keelekool: hiina keel (7) Jelena Skulskaja: mille üle kurvastab ajaleht The Guardian? (2) Kalmar Ulm: Vana juudi kalmistu Revalis (3) Tallinn 800: kaheksa merevaigulist Ave Mariat (ja üks paternoster) Reet Kudu 70 – Ikka õiglusmeele suunamisel Nädala plaat: Kaks naist ja palju tundeid Naljast oled sa võetud, naljaks pead sa saama Juurika asemel Mesikäpp Indrek Lepik: kas majanduses sügistuuled juba puhuvad? (5) Arter 23 miljoni muusik NOËP: raha on lihtsalt number (1) Tartu Euroopa kultuuripealinnaks?! Miks ometi? (3) Eesti eriüksuslaste juht: igaüks ei suudagi inimese pihta tulistada (14) Mida me ei tea Lõuna-Itaaliast? Eestlaste ebaõnnestumisi kajastav Heelia Sillamaa: olin nagu hamster puuris (2) Film: kuidas naine kaotas iseenda Köögis on õuna aeg: mida tippkokad õuntest teevad? Korsten puhtaks naiseliku hoolega! Sõiduproov. Toyota Supra – sportauto, mis lõikab nagu sõdalase mõõk Eesti oma elektroonikatööstuse hitid teevad ilma põldudel ja Hiina lennuväljadel (1) Murrang moes: milleks olla ori? Meie rõõmsa heaoluühiskonna vastikud viljad (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOMMENTAAR. Iisrael ja Liibanon pääsesid napilt laiemast sõjategevusest

3 min lugemist
  • Hizbollah vastas Iisraeli rünnakule rakettidega sõjaväe vastu.
  • Tabamuse saanud meedikute hukkumine oleks võinud juudiriigi sõtta viia.
  • Liibanoni otsene ründamine on uus, kuid osa Iraani-vastasest tegevusest.
Hizbollah’ toetajad kuulavad 2. septembril Liibanoni pealinnas Beirutis liikumise juhi Sayyed Hassan Nasrallah’ kõnet. FOTO: AFP/SCANPIX

Möödunud nädalavahetuse tulevahetus Iisraeli ja Lõuna-Liibanonis kanda kinnitanud terrorirühmituse Hizbollah vahel oli järgmine samm juudi riigi ja Iraani vastasseisus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lisaks Liibanonile jätkuvad pinged Iisraeli ja Iraani vahel Süürias ja Iraagis, kus Iraan toetab šiiidi rühmitusi, et oma mõju laiendada. Iisraeli eesmärk on takistada Iraani pakkumast oma marionettidele täppisrakette.

Senised Iraani toetatud relvasüsteemid ei ole täpsed ning seetõttu tuleb neid välja lasta hulgakaupa, mis ei garanteeri siiski sihtmärgi tabamist. Kuni 1000 kilomeetrini ulatuva lennukaugusega täppisrakette ja Iraani tegevust laiemalt näeb Iisrael eksistentsiaalse ohuna.

06.09.2019 09.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto