Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
07.09.2019
Eesti Keskerakonnale terendab võimalus pensione tõsta (7) Tuletõrjeautoga Eestist Siberisse – poolteist kuud ja 6000 liitrit kütust Politseile teevad muret joobes seenelised (6) Eestis hambaravi kallis, Venemaal ohtlik (16) Hiina valitsuse ajaleht mõnitas Balti riike: korrumpeerunud poliitikud, naeruväärsed palgad ja rahvuste vahelised konfliktid (133) Majandus Teisest sambast lahkujad satuvad vihma käest räästa alla (43) Odavam aktsiapakkumine ei ole alati parem Osaliselt varisenud Keri tuletorni saab veel päästa Välismaa «Pole vahet, Putin või mitte-Putin!» Brzezinski: raha müüriehitusse suunamine pole veel kriis KOMMENTAAR. Iisrael ja Liibanon pääsesid napilt laiemast sõjategevusest Arvamus Downing Streeti vabakäiguvang Nordica tegelik juht (1) 60 000 maine eest (7) Sport Mäesuusakuningas lõpetas tipus AK Alison Jackson: „Kas on kedagi, kes oleks meediast võimsam?“ Fotograafilist tõde pole kunagi olnud EKI keelekool: hiina keel (7) Jelena Skulskaja: mille üle kurvastab ajaleht The Guardian? (2) Kalmar Ulm: Vana juudi kalmistu Revalis (3) Tallinn 800: kaheksa merevaigulist Ave Mariat (ja üks paternoster) Reet Kudu 70 – Ikka õiglusmeele suunamisel Nädala plaat: Kaks naist ja palju tundeid Naljast oled sa võetud, naljaks pead sa saama Juurika asemel Mesikäpp Indrek Lepik: kas majanduses sügistuuled juba puhuvad? (5) Arter 23 miljoni muusik NOËP: raha on lihtsalt number (1) Tartu Euroopa kultuuripealinnaks?! Miks ometi? (3) Eesti eriüksuslaste juht: igaüks ei suudagi inimese pihta tulistada (14) Mida me ei tea Lõuna-Itaaliast? Eestlaste ebaõnnestumisi kajastav Heelia Sillamaa: olin nagu hamster puuris (2) Film: kuidas naine kaotas iseenda Köögis on õuna aeg: mida tippkokad õuntest teevad? Korsten puhtaks naiseliku hoolega! Sõiduproov. Toyota Supra – sportauto, mis lõikab nagu sõdalase mõõk Eesti oma elektroonikatööstuse hitid teevad ilma põldudel ja Hiina lennuväljadel (1) Murrang moes: milleks olla ori? Meie rõõmsa heaoluühiskonna vastikud viljad (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Brzezinski: raha müüriehitusse suunamine pole veel kriis

4 min lugemist
  • Tõenäoliselt on raha kaitseprojektidest piirimüüri suunamine õiguspärane.
  • Selle tulemusel otsib kongress aga ka viise presidendi võimu piiramiseks.
  • Mõttekoda Atlantic Council propageerib NATO-Hiina Nõukogu rajamist.
  • Brexit võib olla üks 21. sajandi suuremaid vigu, millest läänele kasu ei sünni.
Ian Brzezinski külastas eile Tallinnas Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust. FOTO: Remo Tõnismäe

Kaitseprojektide, sealhulgas Euroopa julgeolekuga seotute, raha Mehhiko müüri suunamine ei olnud president Donald Trumpil hea mõte, aga kriisist siiski rääkida ei saa, leiab Ian Brzezinski, mõttekoja Atlantic Council vanemteadur.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mida arvate viimase aja arengutest ELi kaitsevaldkonnas?

Kipun olema ELi kaitsepoliitilise rolli osas pigem skeptiline. See ei tähenda, et oleksin vastu sellele, et EL teeb asju kaitsevaldkonnas. Kõik sõltub sellest, mida.

EL peaks tegema seda, mis sobib nende ekspertiisi ja võimetega kõige paremini, ning nad ei tohiks dubleerida NATOt. Ehk olen pigem vastu ELi väejuhatuste ja vägede loomisele – see põhimõtteliselt dubleeriks NATOt.

Kui meil on üksteist dubleerivad institutsioonid, siis headel aegadel on need ohutud, kuid pingelistel aegadel – mida demokraatiate seas ikka tuleb – kipuvad nad häirima.

Aga EL saab kasutada oma tugevusi: õigusriigi ja demokraatia edendamises, abi ja nõu pakkumises majanduslike reformide alal.

06.09.2019 09.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto