Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Maapõuest otsitakse väärtuslikke mineraale

3 min lugemist
Ülipuhas vanaadium. Eesti vanaadiumiressurss hinnatakse praegu 80 miljonile tonnile. FOTO: Alchemist-hp/wikimedia

Geoloogiateenistus puurib Jõhvis ja Uljastes maasse kolm 700 meetri sügavust auku, et uurida Eesti maavarasid. Viimati uuris riik maapõue üle 30 aasta tagasi, kui sootuks teistsugune oli nii tehnoloogia kui ka ressursivajadus.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Riik andis geoloogiateenistusele ülesande teha Eesti aluskorrakivimite geokeemilised uuringud. Seda on vaja Eesti kristalse aluskorra geokeemilise andmebaasi koostamiseks ja aluskorrakivimites metalse maagistumispotentsiaali hindamiseks. Selleks on vaja puurida augud (koos kaasnevate geofüüsikaliste uuringutega) ning teha puursüdamikele kivimite geokeemiline uuring.

Kolm sügavat auku

Uuringute tegemiseks puuritakse Jõhvi magnetanomaalia ja Uljaste polümetalse anomaalia uuringuruumi kolm puurauku. Kuna geoloogiateenistusel endal pole puurimiseks masinaid, sõlmiti eile leping inseneribürooga Steiger. Steiger puurib kaks 700 meetri sügavust auku Jõhvi ja ühe Uljaste uurimisalasse. Geofüüsikalised ja geokeemilised uuringud teevad geoloogiateenistuse geoloogid.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto