Sisukord
Arvamus
Tänane leht
01.10.2020
Randpere: Estonia huku uurimine tekitas tohutut umbusku Eesti Püromaan püüdis süüdata Tallinna laulukaart Eesti lühiuudised Nädala pärast võib haiglaravi vajada kümmekond inimest rohkem kui praegu (2) Riigi rahakülv jõuab igale põllule Riigi programm ei pruugi seksuaalkurjategijat aidata (1) Tallinna kergliiklustee uus projekt päästab 150 puud mahavõtmisest Majandus Majanduse lühiuudised Valdav osa riigi tuleva aasta investeeringutest voolab betooni Tööstustoodangut tabas augustis jälle langus Valitsuse vähene abiraha nörritab turismifirmasid Välismaa Venemaa pingutas suurõppusega muskleid Välismaa lühiuudised Venemaa jaoks oli Kavkaz-2020 edukas Saksamaa paneb pidutsemisele piiri Tšehhi ja Slovakkia valmistuvad uueks eriolukorraks Trump veeres buldooserina teledebatist üle Arvamus Juhtkiri: seninägematu presidendidebatt Aimar Altosaar: miks ma sallin ükskõikseid (2) Aivar Kokk: II pensionisammas on omandiõiguse paroodia Tarmo Kruusimäe: millal lõppes vastupanu? Mihkel Kunnus: riik ei saa seksuaalvähemusi aidata (1) Tarmo Pikner: meie rahvuslikud augud Tiina Tambaum: vanaema telefoni otsas Kadri Vare: millal valmib eesti keeletehnoloogia? JULGEOLEK ⟩ Kadri-Ann Lee: tõhus ennetustöö aitab jõuda vägivallaohvrini JULGEOLEK ⟩ Perevägivalda uuriti vaatamata koroonakriisile JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: naisepeksja, kelle eest sina sõtta lähed? Kultuur Päikese hullus ja neetud tsivilisatsioon (1) Kus on rock? Kus on post-? Vilde viimased triibulised Kõik peale hevi on täitsa mõttetu!? Sport Spordi lühiuudised Kanepi karjääri lõpp pole kaugel, aga millal saab tulevik selgeks? Flora ja Eesti jalgpalli jaoks ajaloolise tulemuse ees seisab Horvaatia gigant Sõõrumaa, Šmigun-Vähi ja teised valasid Kalevi staadionil higi Muutuste keerises Toyota rallitiim teeb veel ühe vangerduse Kas Raieste ja Baskonia suudavad koroona-aasta imet Euroliigas korrata? Maa Elu Hobune teeb väiketalus paljud tööd ära Sibul kasvas hästi, ent jäi töökäte puudusel põllule Nädala mõte: liiga palju vaatenurki Arvo Aller: tagasilöögid on alles tulemas Kas koroona tõmbab põllumajandustehnika messidele kriipsu peale? Ettevõtjad lahendavad probleeme, milleni riik ei jõua Iseäralik lugu: sügislehtede värvid jäävad aasta-aastalt tuhmimaks Kleopatra ja Nofretete ilu saladus oli potidoktor Mida hakata peale roheliste tomatitega? Sügisel kärbi kevadel õitsvaid hekke ja põõsaid Popi ökotalus kasvavad maja taga maitse- ja ravimtaimed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mihkel Mutt: ratsa rikkaks

4 min lugemist
Mihkel Mutt FOTO: Liis Treimann FOTO: Liis Treimann

Kas ikka peab saama rikkaks nii kiiresti? Äkki võiks natuke aeglasemalt, kui selle arvel ka teisi järele aidata, arutleb kolumnist Mihkel Mutt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hea kolleeg Linnar Priimägi noomis hiljuti autoreid, kes kasutavad kirjandusteooria termineid valesti. Palun ette vabandust, kui vääratan. Mind huvitas väljend «ratsa rikkaks».

Natuke on selles metafoorsust, sest seda nii-öelda realiseerides ehk sõna-sõnalt võttes ei taba selle täit tähendust. Sest miks peaks tänapäeval suure raha teenimiseks tingimata sadulasse ronima? Varastama selleks Tondi maneežist hobuse? Isegi hipodroomil ei saa Eestis enam raha teenida. Kui põhjuseks on rikkaks saamise tempo, siis on tuul, välk, mõte jne kiiremad kui hobune, lennukist ja raketist rääkimata.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto