N, 2.02.2023

Väätsa Prügila kaalub politseisse pöördumist

Mari Mets
, reporter
Väätsa Prügila kaalub politseisse pöördumist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väätsa Prügila
Väätsa Prügila Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Täna koguneb Järvamaa omavalitsustele kuuluva ASi Väätsa Prügila nõukogu, et otsustada, kas esitada politseile eelmisest juhtkonnast jäänud materjalid, mis viitavad firma käekäigust teadlikult kehvema mulje jätmisele.

Paide linnale ning Türi ja Järva valdadele kuuluva prügila mullu mais ametisse astunud nõukogul on tekkinud kahtlus, et ettevõtte tänavu märtsis ametist vabastatud endised reformierakondlastest juhid Kalev Aun ja Aivar Lõhmus (lahkus jaanuaris Reformierakonnast) esitasid eelmisele nõukogule ettevõtte käekäigust teadlikult negatiivsemat pildi, kui see tegelikkuses oli.

«Hakkame homme arutama, kas raamatupidamisandmete kajastamisega toimus võimalik nõukogu liikmete teadlik eksitamine. On andmeid, mis tekitavad meis küsimusi ja on ka küsimus, kas nendega viidi nõukogu liikmeid teadlikud eksitusse,» ütles Väätsa Prügilas Paidet esindav parteitu, kuid varem Isamaasse kuulunud Andry Krass.

Ta lisas, et kui anda need materjalid politseile uurimiseks, oleks see kõigi osaliste huvides, kuna Väätsa Prügila on omavalitsustele kuuludes n-ö rahvaettevõte. «Kui midagi ei rikutud, ei saa see kedagi kahjustada,» lausus Krass.

Prügila endine juhatuse liige Kalev Aun ütles eile, et kuuleb politseisse pöördumise võimalusest Postimehelt ning et alates 1. märtsist ta enam Väätsa Prügilas ei tööta ja pärast seda pole tema käest mitte midagi küsitud. Küsimusele, kas võimaliku uurimise korral on tema südametunnistus puhas, vastas ta, et ei oska seda kommenteerida.

Küsimusele, kas võimaliku uurimise korral on tema südametunnistus puhas, vastas Kalev Aun, et ei oska seda kommenteerida.

Järva vallavanem Rait Pihelgas (Reformierakond), kes on ettevõtte nii endise kui praeguse nõukogu liige, ütles, et arusaamine, et raamatupidamisandmeid võidi neile esitada manipuleerituna, on tekkinud selle suve jooksul, kui audiitor juhtis tähelepanu ebakõladele. Kas esitada need vastuolulised materjalid politseile, otsustab nõukogu tänasel koosolekul.

Väätsa Prügila sõlmis 2016. aastal lepingu ettevõtte müümiseks Ragn Sellsi tütarfirmale OÜ R-S Valdus, veendes ettevõtte toonast samuti omavalitsuste esindajatest koosnenud nõukogu, et prügila pidamine on kahjumlik tegevus ega tasu valdadele ja linnadele ennast ära. Leping prügila varade müügiks sõlmiti ja allkirjastati, kuid tehingule astus vahele konkurentsiamet ning avaliku ettevõtte ilma enampakkumiseta müümist on vaidlustanud kohtus ka konkurendid. Tagantjärele on selgunud, et prügila käekäik pole olnud sugugi nii kehv ja selle müümiseks ei pruukinudki olla mõistlikku põhjust.

Märksõnad
Tagasi üles