Sisukord
Arter
Postimees
14.09.2019
Eesti Aeg ei tagane Perlingu kandidatuurist (10) 24 tundi Läänemerel päästeparves: oleksin võinud ikka ATKOst kirjutada Elu ja surma vahel kõikunud mees suudab taas tööl käia (1) Majandus Rahatrükk algab taas. Aga mis siis? (51) Paadipansionaadid peavad soomlaste pärast hinnasõda Välismaa Matrixi filmi tehnoloogia jõuab Moskva tänavatele (8) Arvamus Juhtkiri: kirjutame majandusõpikud ümber (56) Roosikese tee tippu Draghi viimane action Hinnaline terrorist Tähtis, aga täiesti kuss (7) Kaur Maran: kas jää saab liikuma? (18) Kliimamuutused. Mis siis ikkagi muutub? Kus ja kuidas? (48) Sport PM Hollandis. Ilus geimivõit, treeneri üllatus ja ärritus Ville Arike: tipptasemel töö alaku noorteklassis, muidu jalgpallis tulemusi ei tule (1) PM Türgis. Ott Tänak jäi õnnemängus kaotajaks (1) Luis Scola ja Argentina 17-aastase vahe järel taas MM-finaalis AK Tšornobõli radiatsioon naaseb kliimamuutuste ajastusse (3) Linn, mis ühendab Bellingshausenit, Eesti emigrante ja Rootsi rikkust EKI keelekool: säravad leedid ja aurav tee (1) Ilmar Vene: raske on mineviku üle arutleda (14) Veneetsia filmifestival: skandaalilainetele valati rahustavat rasva Nädala plaat: džässilegendi kadunud album (mida ehk poleks pidanud leidma) Aja auk: New Yorgi poiss Mesikäpa juhtkiri: räägime moraalist! Mimmu blogi: naine juhtivas ametis (1) Tore väljasõit Universumi otsa Ajaloo varasalvest Tallinn 800: liiliad ja lohed - mis oli 13. sajandi tallinlase tähtsaim tarbeese? Arter Tõnu Õnnepalu: Kirjutan selleks, et elada nii, nagu tahan Spikker: kuidas Kreml läbi räägib? (3) Jüri Kolk: Talve üleelamiseks ei piisa suvisest pingutusest Žiguliga idablokis: hunnik varuosi, palav ilm ja sõbralikud inimesed 25 aastat pilapilte Postimehes – tubli, Urmas Nemvalts! Priit «Wend» Kuuse Antarktika-reis: keerav sisikond, magamata ööd ja «veretöö» külmkapis (3) Downton Abbey suurel kinoekraanil: kuulus maamõis elab endises taktis Vaata järele, milline harrastaja oled sina! Sõiduproov. Üks õige autoretk tehakse luksuauto küüdis. Näiteks Bentley Continental GTC avaautoga Pool miljonit teleka eest? Teise ringi lummuses Moositalu Matsalu veerel: Margus Maripuu paneb Läänemaa maitsed hoidisepurki Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaata järele, milline harrastaja oled sina!

6 min lugemist
Kas mõni neist tüüpidest tuleb teile spordirajalt tuttav ette? FOTO: Artur Kuus

Eelmise nädalalõpu suured jooksuvõistlused Tallinnas ja homne Tartu rattamaraton annavad tänuväärt materjali tuhandete Eesti harrastussportlaste iseloomustamiseks ja liigitamiseks. Tähelepanu, naised: siit leiate ka, kuhu kuulub kirjus seltskonnas teie mees või poeg, vend või isa!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teaduse väidetavalt kroonilise alarahastatuse mitteviljastavais tingimusis otsustas Arter ulatada altruistlikult oma abikäe pehme valdkonna, antropoloogia esindajatele, et juhatada kätte uus uurimissuund: kuidas klassifitseerida Eesti omast-arust-kõvad mehed.

Alfaisased

Nende eesmärk on teistele meestele pähe tegemise kaudu/abil iseendale ja ülejäänutele näidata, kui kõvad nad on. Ja on ka! Need on mehed, kes lähevad võistlusele nagu lahingusse; need on mehed, kelle puhul kehtib reegel, et kui pauk käib, siis vend ei tunne venda. Rahuldamatu saavutamisvajaduse tõttu käituvad nad võistlusel teinekord nagu segased, olles ohtlikud teistelegi. Nende meeste märg unelm on alfaisaste verepulm. Nende meeste arvates võikski võistlustel olla vaid üks võistlusklass: kõva mehe klass.

Poosetajad

Need on mehed, kes arvavad, et Astana või Team Ineosi tunamullune vormiriietus ja üle 5000 euro maksev ratas teevad neist kui mitte Taaramäe-Kangerti, siis vähemalt sellise mehe küll, kes neil tuules suudab püsida. Tühja nad suudavad! Nad ei suuda isegi peagrupi järel teises grupis vastu pidada. Kui reaalsus kohale jõuab, jääb selliste meeste spordikarjäär väga lühikeseks. Muide, tolle 5000-eurose ratta on nad ostnud tegelikult pärast 30-protsendilise allahindluse kauplemist ning sellegi eest maksnud sularahas, et naine kodus ei saaks jälile, kui palju mees oma totra hobi peale raha tuuri paneb, samal ajal kui mees ütleb naise ostetud 30-eurose kortsudevastase kreemi kohta: «Hulluks oled peast läinud või!»

13.09.2019 16.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto