Sisukord
Arter
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vaata järele, milline harrastaja oled sina!

6 min lugemist
Kas mõni neist tüüpidest tuleb teile spordirajalt tuttav ette? FOTO: Artur Kuus

Eelmise nädalalõpu suured jooksuvõistlused Tallinnas ja homne Tartu rattamaraton annavad tänuväärt materjali tuhandete Eesti harrastussportlaste iseloomustamiseks ja liigitamiseks. Tähelepanu, naised: siit leiate ka, kuhu kuulub kirjus seltskonnas teie mees või poeg, vend või isa!

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Teaduse väidetavalt kroonilise alarahastatuse mitteviljastavais tingimusis otsustas Arter ulatada altruistlikult oma abikäe pehme valdkonna, antropoloogia esindajatele, et juhatada kätte uus uurimissuund: kuidas klassifitseerida Eesti omast-arust-kõvad mehed.

Alfaisased

Nende eesmärk on teistele meestele pähe tegemise kaudu/abil iseendale ja ülejäänutele näidata, kui kõvad nad on. Ja on ka! Need on mehed, kes lähevad võistlusele nagu lahingusse; need on mehed, kelle puhul kehtib reegel, et kui pauk käib, siis vend ei tunne venda. Rahuldamatu saavutamisvajaduse tõttu käituvad nad võistlusel teinekord nagu segased, olles ohtlikud teistelegi. Nende meeste märg unelm on alfaisaste verepulm. Nende meeste arvates võikski võistlustel olla vaid üks võistlusklass: kõva mehe klass.

Poosetajad

Need on mehed, kes arvavad, et Astana või Team Ineosi tunamullune vormiriietus ja üle 5000 euro maksev ratas teevad neist kui mitte Taaramäe-Kangerti, siis vähemalt sellise mehe küll, kes neil tuules suudab püsida. Tühja nad suudavad! Nad ei suuda isegi peagrupi järel teises grupis vastu pidada. Kui reaalsus kohale jõuab, jääb selliste meeste spordikarjäär väga lühikeseks. Muide, tolle 5000-eurose ratta on nad ostnud tegelikult pärast 30-protsendilise allahindluse kauplemist ning sellegi eest maksnud sularahas, et naine kodus ei saaks jälile, kui palju mees oma totra hobi peale raha tuuri paneb, samal ajal kui mees ütleb naise ostetud 30-eurose kortsudevastase kreemi kohta: «Hulluks oled peast läinud või!»

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto