Sisukord
AK
Tänane leht
14.09.2019
Eesti Aeg ei tagane Perlingu kandidatuurist (10) 24 tundi Läänemerel päästeparves: oleksin võinud ikka ATKOst kirjutada Elu ja surma vahel kõikunud mees suudab taas tööl käia (1) Majandus Rahatrükk algab taas. Aga mis siis? (51) Paadipansionaadid peavad soomlaste pärast hinnasõda Välismaa Matrixi filmi tehnoloogia jõuab Moskva tänavatele (8) Arvamus Juhtkiri: kirjutame majandusõpikud ümber (56) Roosikese tee tippu Draghi viimane action Hinnaline terrorist Tähtis, aga täiesti kuss (7) Kaur Maran: kas jää saab liikuma? (18) Kliimamuutused. Mis siis ikkagi muutub? Kus ja kuidas? (48) Sport PM Hollandis. Ilus geimivõit, treeneri üllatus ja ärritus Ville Arike: tipptasemel töö alaku noorteklassis, muidu jalgpallis tulemusi ei tule (1) PM Türgis. Ott Tänak jäi õnnemängus kaotajaks (1) Luis Scola ja Argentina 17-aastase vahe järel taas MM-finaalis AK Tšornobõli radiatsioon naaseb kliimamuutuste ajastusse (3) Linn, mis ühendab Bellingshausenit, Eesti emigrante ja Rootsi rikkust EKI keelekool: säravad leedid ja aurav tee (1) Ilmar Vene: raske on mineviku üle arutleda (14) Veneetsia filmifestival: skandaalilainetele valati rahustavat rasva Nädala plaat: džässilegendi kadunud album (mida ehk poleks pidanud leidma) Aja auk: New Yorgi poiss Mesikäpa juhtkiri: räägime moraalist! Mimmu blogi: naine juhtivas ametis (1) Tore väljasõit Universumi otsa Ajaloo varasalvest Tallinn 800: liiliad ja lohed - mis oli 13. sajandi tallinlase tähtsaim tarbeese? Arter Tõnu Õnnepalu: Kirjutan selleks, et elada nii, nagu tahan Spikker: kuidas Kreml läbi räägib? (3) Jüri Kolk: Talve üleelamiseks ei piisa suvisest pingutusest Žiguliga idablokis: hunnik varuosi, palav ilm ja sõbralikud inimesed 25 aastat pilapilte Postimehes – tubli, Urmas Nemvalts! Priit «Wend» Kuuse Antarktika-reis: keerav sisikond, magamata ööd ja «veretöö» külmkapis (3) Downton Abbey suurel kinoekraanil: kuulus maamõis elab endises taktis Vaata järele, milline harrastaja oled sina! Sõiduproov. Üks õige autoretk tehakse luksuauto küüdis. Näiteks Bentley Continental GTC avaautoga Pool miljonit teleka eest? Teise ringi lummuses Moositalu Matsalu veerel: Margus Maripuu paneb Läänemaa maitsed hoidisepurki Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk: New Yorgi poiss

2 min lugemist
Töö Keith Haringi retrospektiivilt Pariisi moodsa kunsti muuseumis. FOTO: PMG/SIPA/PMG/SIPA

Mõni kuu tagasi andis plaadifirma Soul Jazz välja plaadi „The World of Keith Haring“, mis on kogumik muusikast, mida armastas kuulata see 1980ndate New Yorgi tuntuimaid kunstnikke.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Plaadil on tuntumaid ja tundmatumaid lugusid sellistelt artistidelt nagu Talking Heads, Yoko Ono, Fab Five Freddy, Sylvester jne, new wave’i, diskot, postdiskot, funk’i, 80ndate hiphoppi jne. Muusikal oli Haringi elus tähtis roll ja harva juhtus, et boombox tema stuudios ei paukunud.

Ühes oma varases videos „Painting Myself Into Corner“ (1979) värvib kunstnik ennast nurka, kuulates Bill Gatesi lemmikbändi Devot. Pittsburghist 70ndate lõpus New Yorki tulnuna oli ta õpingute ja grafititööde kõrval kuulsa diskoklubi Danceteria uksehoidja. 80ndate algus oli aeg, mil Haringi karjäär hakkas edenema ja New Yorgi metroopeatuste tühjade reklaamtahvlite mustale pinnale hakkasid ilmuma talle iseloomulikud lõbusalt joonistatud kujutised. Sellised üksjagu lapsikud. Laste kunstist pidas ta muidu üldse lugu. Samas oli see ka aeg, mil Haring oli üha prominentsem figuur ühes tolle aja East Village’i põhiklubis Club 57, kus armastasid teiste hulgas käia näiteks Haringi sõbrad Madonna ja Jean-Michel Basquiat, aga ka laulja Klaus Nomi, grafitikunstnik Futura 2000, ansambli B-52’s liikmed jne. Haring esitas selles klubis neodadaistlikke poeeme, pistes selleks pea tühja teleri sisse.

13.09.2019 16.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto