Sisukord
Välismaa
Tänane leht
14.09.2019
Eesti Aeg ei tagane Perlingu kandidatuurist (10) 24 tundi Läänemerel päästeparves: oleksin võinud ikka ATKOst kirjutada Elu ja surma vahel kõikunud mees suudab taas tööl käia (1) Majandus Rahatrükk algab taas. Aga mis siis? (51) Paadipansionaadid peavad soomlaste pärast hinnasõda Välismaa Matrixi filmi tehnoloogia jõuab Moskva tänavatele (8) Arvamus Juhtkiri: kirjutame majandusõpikud ümber (56) Roosikese tee tippu Draghi viimane action Hinnaline terrorist Tähtis, aga täiesti kuss (7) Kaur Maran: kas jää saab liikuma? (18) Kliimamuutused. Mis siis ikkagi muutub? Kus ja kuidas? (48) Sport PM Hollandis. Ilus geimivõit, treeneri üllatus ja ärritus Ville Arike: tipptasemel töö alaku noorteklassis, muidu jalgpallis tulemusi ei tule (1) PM Türgis. Ott Tänak jäi õnnemängus kaotajaks (1) Luis Scola ja Argentina 17-aastase vahe järel taas MM-finaalis AK Tšornobõli radiatsioon naaseb kliimamuutuste ajastusse (3) Linn, mis ühendab Bellingshausenit, Eesti emigrante ja Rootsi rikkust EKI keelekool: säravad leedid ja aurav tee (1) Ilmar Vene: raske on mineviku üle arutleda (14) Veneetsia filmifestival: skandaalilainetele valati rahustavat rasva Nädala plaat: džässilegendi kadunud album (mida ehk poleks pidanud leidma) Aja auk: New Yorgi poiss Mesikäpa juhtkiri: räägime moraalist! Mimmu blogi: naine juhtivas ametis (1) Tore väljasõit Universumi otsa Ajaloo varasalvest Tallinn 800: liiliad ja lohed - mis oli 13. sajandi tallinlase tähtsaim tarbeese? Arter Tõnu Õnnepalu: Kirjutan selleks, et elada nii, nagu tahan Spikker: kuidas Kreml läbi räägib? (3) Jüri Kolk: Talve üleelamiseks ei piisa suvisest pingutusest Žiguliga idablokis: hunnik varuosi, palav ilm ja sõbralikud inimesed 25 aastat pilapilte Postimehes – tubli, Urmas Nemvalts! Priit «Wend» Kuuse Antarktika-reis: keerav sisikond, magamata ööd ja «veretöö» külmkapis (3) Downton Abbey suurel kinoekraanil: kuulus maamõis elab endises taktis Vaata järele, milline harrastaja oled sina! Sõiduproov. Üks õige autoretk tehakse luksuauto küüdis. Näiteks Bentley Continental GTC avaautoga Pool miljonit teleka eest? Teise ringi lummuses Moositalu Matsalu veerel: Margus Maripuu paneb Läänemaa maitsed hoidisepurki Meelelahutus Koomiks Sudoku

Matrixi filmi tehnoloogia jõuab Moskva tänavatele

6 min lugemist
  • Moskva loob üht laiaulatuslikumat näotuvastussüsteemi maailmas.
  • Tehisintellekt suudab inimesi peagi ära tunda ja siluettide järgi jälitada.
  • Süsteem võimaldab silma peal hoida ka politseinike tegevusel.
  • Arendajad välistavad süsteemi kasutamise poliitilistel eesmärkidel.
Näotuvastussüsteemi loojad lubavad, et ühe-kahe aasta perspektiivis on olemas süsteem, mis annab teada kuriteo sooritamisest, kuid seda ei hakata kasutama poliitilistes huvides. FOTO: Ntechlab

Moskva loob 200 000 kaamera abil ühe laiaulatuslikuma näotuvastussüsteemi maailmas, mis katab kogu Venemaa pealinna. Süsteemi loojad välistavad selle kasutamise poliitilistes huvides, mis on päevakohane küsimus praeguste protestide valguses.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Moskvas käinud inimesed mäletavad kõikjal, eriti kesklinnas patrullinud politseinikke, kes pidevalt inimeste dokumente kontrollisid ning nii endale korralikku taskuraha teenisid. Eelmise aasta kevadel kadus enamik politseinikest äkitselt tänavatelt. Põhjus polnud patrullpolitseinike koondamises, vaid Matrixi-sugustes ulmefilmides nähtud tehisintellekti kasutusele võtmises politseitöös.

«See on täiesti uus lähenemine turvalisuses. Tundub, et see on tulevikumuusika, aga see on tegelikult juba olevik,» ütles Postimehele maailma ühe juhtiva näotuvastussüsteemide ehitaja, Moskva firma NtechLabi peadirektor Aleksandr Minin. «Praegu pole veel kusagil maailmas sellist süsteemi, mis ise annaks teada, et näe, praegu sooritatakse kuritegu. Vähemalt pole väga kõrgetasemelise kvaliteediga süsteemi. Aga ühe-kahe aasta perspektiivis see tuleb.»

13.09.2019 16.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto