Sisukord
Majandus
Tänane leht
14.09.2019
Eesti Aeg ei tagane Perlingu kandidatuurist (10) 24 tundi Läänemerel päästeparves: oleksin võinud ikka ATKOst kirjutada Elu ja surma vahel kõikunud mees suudab taas tööl käia (1) Majandus Rahatrükk algab taas. Aga mis siis? (51) Paadipansionaadid peavad soomlaste pärast hinnasõda Välismaa Matrixi filmi tehnoloogia jõuab Moskva tänavatele (8) Arvamus Juhtkiri: kirjutame majandusõpikud ümber (56) Roosikese tee tippu Draghi viimane action Hinnaline terrorist Tähtis, aga täiesti kuss (7) Kaur Maran: kas jää saab liikuma? (18) Kliimamuutused. Mis siis ikkagi muutub? Kus ja kuidas? (48) Sport PM Hollandis. Ilus geimivõit, treeneri üllatus ja ärritus Ville Arike: tipptasemel töö alaku noorteklassis, muidu jalgpallis tulemusi ei tule (1) PM Türgis. Ott Tänak jäi õnnemängus kaotajaks (1) Luis Scola ja Argentina 17-aastase vahe järel taas MM-finaalis AK Tšornobõli radiatsioon naaseb kliimamuutuste ajastusse (3) Linn, mis ühendab Bellingshausenit, Eesti emigrante ja Rootsi rikkust EKI keelekool: säravad leedid ja aurav tee (1) Ilmar Vene: raske on mineviku üle arutleda (14) Veneetsia filmifestival: skandaalilainetele valati rahustavat rasva Nädala plaat: džässilegendi kadunud album (mida ehk poleks pidanud leidma) Aja auk: New Yorgi poiss Mesikäpa juhtkiri: räägime moraalist! Mimmu blogi: naine juhtivas ametis (1) Tore väljasõit Universumi otsa Ajaloo varasalvest Tallinn 800: liiliad ja lohed - mis oli 13. sajandi tallinlase tähtsaim tarbeese? Arter Tõnu Õnnepalu: Kirjutan selleks, et elada nii, nagu tahan Spikker: kuidas Kreml läbi räägib? (3) Jüri Kolk: Talve üleelamiseks ei piisa suvisest pingutusest Žiguliga idablokis: hunnik varuosi, palav ilm ja sõbralikud inimesed 25 aastat pilapilte Postimehes – tubli, Urmas Nemvalts! Priit «Wend» Kuuse Antarktika-reis: keerav sisikond, magamata ööd ja «veretöö» külmkapis (3) Downton Abbey suurel kinoekraanil: kuulus maamõis elab endises taktis Vaata järele, milline harrastaja oled sina! Sõiduproov. Üks õige autoretk tehakse luksuauto küüdis. Näiteks Bentley Continental GTC avaautoga Pool miljonit teleka eest? Teise ringi lummuses Moositalu Matsalu veerel: Margus Maripuu paneb Läänemaa maitsed hoidisepurki Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahatrükk algab taas. Aga mis siis?

4 min lugemist
  • Rahatrükk on heaks uudiseks laenuvõtjatele ja investeerijatele
  • Kaotajaks on hoiustajad, kel ei tasu nimetamisväärset tulu loota.
  • Tarbimislaenude võtjad ei tea laenuintressidest mitte midagi.
Tarbimislaenude võtjad jäid pika ninaga. FOTO: Postimees

Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu neljapäeval tehtud otsus majanduse elavdamiseks ning inflatsiooni kiirendamiseks uusi stiimuleid rakendada hõlmab väärtpaberite (eelkõige valitsusvõlakirjade, rahvusvaheliste institutsioonide võlakirjade, aga ka riigiettevõtete võlakirjade) massilist kokkuostmist, mida lihtsustatult nimetatakse ka rahatrükiks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänu rahatrükile koos baasintresside alandamisega ja teiste meetmetega, mis peaks panku ergutama rohkem laene välja andma, on väga madalale langetanud ka eluasemelaenudega kaasnevad kulud. Eluasemelaenude baasintress on meil kuue kuu Euribor, mis paljuski sõltub ka EKP baasintressist. EKP alustas agressiivselt rahapoliitikat lõdvendama seitse aastat tagasi 2011. aasta novembris ja detsembris kohe pärast Mario Draghi asumist keskpanga juhi kohale.

13.09.2019 16.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto