E, 26.09.2022

PM Türgis. Ott Tänak jäi õnnemängus kaotajaks

Siim Kaasik, Marmaris
PM Türgis. Ott Tänak jäi õnnemängus kaotajaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ott Tänak ja Martin Järveoja Türgi rallil FOTO: Sander Ilvest
Ott Tänak ja Martin Järveoja Türgi rallil FOTO: Sander Ilvest Foto: Sander Ilvest

Ott Tänak ja Martin Järveoja hoidsid Türgi ralli esimesel täispikal võistluspäeval soliidset kiirust, ent ebaõnn rehvipurunemise näol pani eestlased raskesse seisu.

Kui mullu oli Türgi ralli sõitjate jaoks uus ning ettearvamatu, siis tänavu mainisid kõik sõitjad kui ühest suust, et kõrges mängus püsimise võti on probleemide vältimine. Türgis pole see sugugi nii lihtne, sest suur roll on õnnel. Kui terav kivi kurvi taga ralliautot sõidujoonel varitseb, pole seda võimalik vältida.

Eilse võistluspäeva hommikul suutis Tänak plaani igati korralikult järgida. Erinevalt konkurentidest võttis ta katsetele kaasa kahe varurehvi asemel ühe. Suurt riski otsus endast ei kujutanud, sest esimesena startinu jaoks polnud teel lahtisi kive.

Kuigi eestlane näitas hommikustel kiiruskatsetel 5.–7. aegu, polnud sellest midagi hullu. Vahed olid võrdlemisi väikesed ning kolm tiitlipretendenti mahtusid 30 sekundi sisse. Hoolduspausile minnes juhtis rallit Citroëni sõitja Esapekka Lappi, Tänak kaotas talle kuuendana 21,6 sekundiga.

Märksõnad
Tagasi üles