Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Peeter Helme: kas te tahate totaalset sõda?

5 min lugemist
"Jah vabadusele, ei valedele" meeleavaldus Hirvepargis. FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Praegune opositsiooni õhutatud valitsuskriitika pole normaalse parlamentarismi osa, vaid loob pildi üha teravamast maailmavaatelisest sõjast meie ühiskonnas, kirjutab Postimehe peatoimetaja Peeter Helme.

Artikkel kuulatav Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Nagu laupäeval Hirvepargis toimunud meeleavaldus «Jah vabadusele, ei valedele» elavalt tõestas, on Eestis tõepoolest tekkinud paralleelne kujutelm tegelikkusest. Ja seda kujutelma ei kannagi enam EKRE – nagu ehk viie aasta eest –, vaid hoopis teistsugused jõud.

Kuid alustame algusest. Mäletatavasti mõjus EKRE tulek suurde poliitikasse korraga värskendavalt ja ehmatavalt. Värskendavalt, sest nii enam-vähem samal ajal loodud Vabaerakonna kui ka EKRE esilekerkimine tegid laiemalt nähtavaks Eesti poliitika sumbumise ning tõiga, et võim oli jäänud liiga kauaks ühe seltskonna kätte. Seejuures ei rõõmustanud just EKRE tulek mitte ainult erakonna toetajaid või seda osa ühiskonnast, kellele toetust taotleti, vaid kiirelt tõttas toimuvast kasu lõikama ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kes eriti Jevgeni Ossinovski suu kaudu võttis sisse jõulise positsiooni rahvuskonservatiivse partei vastu.

14.09.2019 17.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto