R, 9.12.2022

Mõrvas süüdistatud eestlane Londonis kohtu ees

Georgi Beltadze
, reporter
Mõrvas süüdistatud eestlane Londonis kohtu ees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Harju maakohus loovutas Kirill Belorusovi kevadel Suurbritanniale.
Harju maakohus loovutas Kirill Belorusovi kevadel Suurbritanniale. Foto: Remo Tõnismäe

Ühendkuningriigis Londonis algas kohus Eestist pärit Kirill Belorusovi (32) üle, keda süüdistatakse endise sõbratari, prantsuse filmitegija Laureline Garcia-Bertaux’ (34) mõrvas.

Süüdistuse järgi kägistas Belorusov endise kallima Garcia-Bertaux’ surnuks, sidus ta jalad-käed selja taha, mähkis surnukeha prügikottidesse ja mattis naise tema koduaia lillepeenrasse Edela-Londonis Kew’s, vahendab Briti väljaanne The Sun.

Pärast tapatööd võttis Belorusov asja rahulikult: läks internetti ja külastas algul veebikasiinosid, hiljem lahutas tükk aega meelt pornosaidil PornHub. Ja isegi järgmisel päeval pärast tapatööd Tallinna jõudes ei näidanud ta välja, et oleks midagi erilist korda saatnud. Kaks päeva pärast surnukeha avastamist ehk 8. märtsil pidas Belorusov kodulinnas juba sünnipäevapidu.

Raha pärast

Uurimisel selgus, et Belorusov oli Garcia-Bertaux’le võlgu suure summa ja ta oli pidevalt välja mõelnud vabandusi, miks ta ei saa tagasi maksta. Ta olevat isegi väitnud, et põeb vähki ja on sellesse suremas.

Mullu novembris küsis ohver Belorusovilt raha tagasi. Garcia-Bertaux kirjutas: «Arvan, et sa ei saa aru, kui keeruline on olukord. Suudan vaevu maksta selle kuu üüri ning osta toitu endale ja koertele.»

Belorusov vastas talle, et ega tema olukord parem ole. Hiljem lisas, et kannatab ravimi kõrvaltoime all.

Veel novembris reisis Belorusov Londonisse ettekäändel, et aitab Garcia-Bertaux’l kolida – ta oli valetanud, et leidis naisele uue korteri ja soovib talle natuke raha tagasi maksta. Belorusov oli niivõrd osav valetama, et Garcia-Bertaux’ sõbrad saatsid talle isegi sõnumi ja tänasid teda selle eest, et ta naist uue kodu otsingutega aitab.

Prokurör Oliver Glasgow’ sõnul pani Belorusov Garcia-Bertaux' uskuma, et kavatseb naist igati aidata, pettis teda lubadustega võlg tasuda ja valetas maja kohta, mille ta oma sõnul olevat leidnud.

Oli vaid aja küsimus, millal Garcia-Bertaux hakkab kahtlustama, sest kolimiseni ei tahtnud asi kuidagi jõuda.

Peidab jälgi

Prokurör Glasgow’ sõnul tegi Belorusov endast kõik oleneva, et mõrvast puhtalt pääseda.

«Ta mattis surnukeha aeda, et saaks riigist lahkuda enne selle leidmist. Ta saatis naise sõpradele sõnumeid, et nad arvaksid, et ta on elus ja terve,» rääkis ta kohtus.

Mõni tund pärast veretööd saatis Belorusov Garcia-Bertaux’ mobiiltelefonist naise nimel tema tuttavatele sõnumeid, kirjutades, et peab minema loomaarsti juurde, ja et kohtus kaubamajas kellegagi ja läheb temaga kohvile. Mees püüdis naise stiili jäljendada, viidates ohvri kahele koerale kui oma kullakestele.

Lisaks etendas Belorusov mures olemist.

«Ta väljendas muret naise sõpradele, kui nad temaga ühendust võtsid. Ta uuris, kas nad teavad, kus ta on, saatis naise telefonile sõnumeid, paludes ühendust võtta,» lisas prokurör.

Pärast tapatööd olevat Belorusov saatnud sõnumi oma uuele sõbratarile, keda ta kutsus kõige ilusamaks ja kallimaks naiseks. Kui naine talle vastas, et mees on parim kavaler, vastas mõrvas süüdistatav: «Arvan, et mitte. Olen omadega segi... isegi romantilises mõttes on see vale... mõtlen, et olen valmis sinu nimel isegi tapma ja valetama... ma teeks sinu nimel põhimõtteliselt kõike.»

Belorusov ja Garcia-Bertaux said tuttavaks 2009. aastal ja läksid lahku kaks aastat tagasi, kui naine kurtis, et mees on lohakas ja halvustab teda kaalu pärast.

Prantslanna surnukeha leiti 6. märtsil omaenda koduaia lillepeenrast, kaks päeva pärast kadunuks jäämist. Tema kaela ümber seotud köidikult leiti Belorusovi DNAd.

Kuus päeva pärast naise surnukeha leidmist peeti Belorusov Eestis kinni. 15. märtsil loovutas Harju maakohus mehe Suurbritanniale.

Belorusov kasvas üles Tallinnas ning on teeninud Eesti mereväes. Suurbritanniasse kolis ta kümmekond aastat tagasi ning töötas nii kaskadöörina kui ka ööklubi baarmenina.

Märksõnad
Tagasi üles