Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kes ja kuidas lahendab kliimakriisi?

4 min lugemist
  • Edu ei saa saavutada tehnoloogiliste muudatustega, vaid tuleb muuta mõtlemist.
  • Kahjuks on keskkonnasõbralikud tooted kahjulikest endiselt tunduvalt kallimad.
  • Juba on halb olukord riikides, mille juhid ei usu kliimaküsimuses teadlasi.
Ülemaailmse noorte kliimastreigiliikumise Fridays For Future teismelised poolehoidjad avaldasid tänavu augusti keskel meelt Saksamaa pealinnas Berliinis. FOTO: MONIKA SKOLIMOWSKA/AFP/Scanpix

Kas kliimamuutuste ohjeldamiseks piisab uuest rohelisest tehnoloogiast või tuleb muuta meie senist elustiili ja majandussüsteemi? Kas kliimakriisi pidurdamise nimel peavad esmajoones vaeva nägema üksikisikud või ettevõtted? Saksamaa teadlased jagasid oma mõtteid Postimehega.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Saksa teadlased on veendunud, et põhivastutus kliimaküsimuses ei peaks langema üksiktarbija õlule. Kõige suurem roll on hoopis poliitikakujundajatel, kes peavad looma majandusliku keskkonna, kus tööstusel ja ettevõtetel ei oleks enam kasulik fossiilkütuseid, praeguse keskkonnakahju peamiseid tekitajaid, põletada.

Sealt edasi tuleb ettevõtetel end muuta ja investeerida keskkonnasõbralikku tootmisesse. Kuigi need investeeringud on kulukad, pole teadlaste kinnitusel neist pääsu.

16.09.2019 18.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto