Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andrei Kuzitškin: millal Lasnamäe hakkab rääkima ukraina keeles?

5 min lugemist
Lasnamäe vaade Teletornist. FOTO: LIIS TREIMANN / PM/EMF

Ma arvan tõepoolest, et Lasnamäe venelastel tasub Ukrainast saabunuid peljata. Küll mitte seepärast, et nad võtaksid neilt töökohad ära, vaid seepärast, et nad võtavad üle venelaste niši Eesti poliitilises elus, kirjutab kolumnist Andrei Kuzitškin. 

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Siseminister Mart Helme keerutas hiljaaegu hulga tolmu üles, kui tegi ettepaneku piirata Ukraina elanike pääsu Eestisse. Nii terava avalduse tegemise põhjus on ilmselge: asjaolu, et EKRE riigikogu fraktsioon ei toetanud Reformierakonna ettepanekut viia Eesti haridusasutused üle eestikeelsele õppele, vapustas konservatiivide valijaid sügavalt. EKRE oli ju marssinud valimistele rahvusriigi taaselustamise loosungi all. Ja siis äkitselt loobuvad nad ühest oma põhilisest lubadusest õpetada venelased eesti keelt rääkima.

Tohutu segaduse klattimiseks tuligi nüüd Mart Helmel oma lubadustesumadanist välja koukida töömigrantide hernehirmutis. Üksikud süürlased ei suuda enam kedagi isegi mitte ehmatada, mispärast konservatiivide juht otsustas kõiki Eesti elanikke kohutada ukrainlastega. Kas tõesti valitseb Eestis siis «ukrainastumise» oht?

18.09.2019 20.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto