KOHALIK VAADE. Sotsialistide paindumatus toob Hispaaniasse neljandad valimised nelja aasta jooksul

Hispaania sotsialistide liidri Pedro Sánchezi (pildil) ja teiste parteijuhtide suutmatus kindlustada endale parlamendi enamuse toetust, tähendab, et hispaanlastel tuleb taas hääletuskastide juurde minna. FOTO: PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/Scanpix

Tänavu teist ja viimase nelja aasta jooksul juba neljandat korda toimuvad Hispaanias 10. novembril parlamendivalimised, sest sotsist peaministri kohusetäitja Pedro Sánchez pole suutnud viie kuu jooksul tupikust välja murda ega kindlustada parlamendis valitsuse ametisse nimetamiseks vajalikku enamust.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

28. aprilli valimistel said sotsialistid küll enim hääli, kuid sellest ei piisanud üksi valitsemiseks. Järgnenud kuudel on Hispaania Sotsialistlik Töölispartei (PSOE) pidanud ebaõnnestunult võimukõnelusi vasakpoolse, kasinusmeetmete vastu oleva erakonnaga Unidas Podemos.

Sánchez tahtis, et Podemos lepiks sotsialistidega kokku ühises programmis ja annaks nende valitsusele oma toetuse kogu järgnevaks võimuperioodiks. Podemos aga soovis moodustada koalitsiooni ja kaasata ka oma esindajad valitsusse, millest PSOE keeldus.

18.09.2019 20.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto