Sisukord
Arvamus
Postimees
20.09.2019
Eesti Valitsuse eelarvetaktika: kõik võimalikud kulutused lükatakse tulevikku (36) Jaaganti poliitikaradar. Paralleelmaailmad (15) Tallinna Sadama protsess võib alata uuesti algusest peale (3) Tapja kägistatud ohvrist: talle läks šašlõkk kurku Majandus Ettevõtjad pahased: miks tahab riik meilt andmeid, mida me ei kogu ega vaja? (2) ​Jaapan ja Lõuna-Korea peksavad teineteist majanduslikult veriseks Välismaa Lennukad tiitlid tõid von der Leyenile pahanduse (2) Saaki koristavad Prantsuse veinimeistrid püüavad kohaneda kliimamuutustega KOMMENTAAR. Macroni uus avang suhetes Venemaaga on hukule määratud (5) Rootsi sotsid esitasid rikast meest soosiva eelarve Arvamus Juhtkiri: Crețu näitas treeneri rolli tähtsust Martin Laine: käed eemale «woltidest ja boltidest» (55) Tarmo Pikner: tere tulemast Saaremaale ront-lennukiga! (14) Martin Villig: ettevõtjad ja koolid peavad rohkem koostööd tegema Ivan Makarov: protest riigi vastu (3) Karmo Tüür: ühe oblasti lugu (1) Meie Eesti Matsalu loodusfilmide festival kutsub taas valdkonna paremikku nautima Aleksei Lotman: ärgem unustagem edulugusid – õppigem nendest Riigikogust välja jäänud erakonnad seaksid süsinikuneutraalsuse saavutamise sihiks 2035. aasta (6) «Ma-ilm ja mõnda»: Kasvuhoone nimega Maa Kultuur Koletise tõus ja langus Andrus Kivirähki eesti Pygmalion Sport Erilise reisi südamlik lõpp Kas Eesti-Läti liigas suudab keegi suurt kolmikut üllatada? Epp Mäe: olen seda medalit neli aastat oodanud (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Villig: ettevõtjad ja koolid peavad rohkem koostööd tegema

4 min lugemist
Bolti kaasasutaja Martin Villig. FOTO: Mihkel Maripuu

Tänavu kooliteed alustanud lapsi tuleb ette valmistada ametiteks, mida praegu veel olemaski pole, ning selle valmisoleku loomiseks on vaja ka tuleviku tööandjate nägemust, kirjutab Heateo Haridusfondi ja Bolti asutaja Martin Villig.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Need lapsed, kes äsja 1. klassi läksid, lõpetavad gümnaasiumi aastal 2031. Milliseks on maailm selleks ajaks muutunud, on järjest kiiremat üldist arengut arvestades raske ennustada. Üks on kindel: väga paljusid töökohti, millele nemad peavad asuma, pole praegu veel olemaski ja me ei kujuta isegi ette, mis töökohad need täpselt on. Ühe ennustuse söandan aga küll teha. Päris kindlasti on suur osa neist töökohtadest seotud tehnoloogia arengu, automatiseerimise ja robotite järjest laialdasema kasutuselevõtuga.

Ilmselt pole kellelegi üllatuseks, et järjest kiiremad tehnoloogilised muutused nõuavad kiiret kohanemist ka haridussüsteemilt. Eestis on STEAM-õppe tähtsusest tasapisi rohkem rääkima hakatud ja seda teemat toetavad ka meie õpilaste väga head tulemused reaalainetes PISA testides. Samas on endiselt üleval küsimus õpetajate piisavast hulgas ja nende ettevalmistusest.

Näiteks matemaatika- ja füüsikaõpetajate puudus on endiselt suur ning vaid pooled ülikoolilõpetajatest lähevad õpetajateks.

19.09.2019 21.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto