Sisukord
Arvamus
Postimees
20.09.2019
Eesti Valitsuse eelarvetaktika: kõik võimalikud kulutused lükatakse tulevikku (36) Jaaganti poliitikaradar. Paralleelmaailmad (15) Tallinna Sadama protsess võib alata uuesti algusest peale (3) Tapja kägistatud ohvrist: talle läks šašlõkk kurku Majandus Ettevõtjad pahased: miks tahab riik meilt andmeid, mida me ei kogu ega vaja? (2) ​Jaapan ja Lõuna-Korea peksavad teineteist majanduslikult veriseks Välismaa Lennukad tiitlid tõid von der Leyenile pahanduse (2) Saaki koristavad Prantsuse veinimeistrid püüavad kohaneda kliimamuutustega KOMMENTAAR. Macroni uus avang suhetes Venemaaga on hukule määratud (5) Rootsi sotsid esitasid rikast meest soosiva eelarve Arvamus Juhtkiri: Crețu näitas treeneri rolli tähtsust Martin Laine: käed eemale «woltidest ja boltidest» (55) Tarmo Pikner: tere tulemast Saaremaale ront-lennukiga! (14) Martin Villig: ettevõtjad ja koolid peavad rohkem koostööd tegema Ivan Makarov: protest riigi vastu (3) Karmo Tüür: ühe oblasti lugu (1) Meie Eesti Matsalu loodusfilmide festival kutsub taas valdkonna paremikku nautima Aleksei Lotman: ärgem unustagem edulugusid – õppigem nendest Riigikogust välja jäänud erakonnad seaksid süsinikuneutraalsuse saavutamise sihiks 2035. aasta (6) «Ma-ilm ja mõnda»: Kasvuhoone nimega Maa Kultuur Koletise tõus ja langus Andrus Kivirähki eesti Pygmalion Sport Erilise reisi südamlik lõpp Kas Eesti-Läti liigas suudab keegi suurt kolmikut üllatada? Epp Mäe: olen seda medalit neli aastat oodanud (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ivan Makarov: protest riigi vastu

3 min lugemist
Ivan Makarov.  FOTO: Erik Prozes/Postimees

Praegu võib Venemaal poliitilise meeleavalduse või lihtsalt kriitika eest saada rohkem aastaid kui inimese tahtliku tapmise eest, kirjutab kolumnist Ivan Makarov. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui keegi küsib, miks Eestile lähevad korda Venemaa siseasjad ehk see, kuidas naaberriik käitub omaenda kodanikega, on sellele vastanud Yana Toom, kes alles hiljuti õigustas korduvalt Moskva meeleavaldajate julma kohtlemist argumendiga, et Eestiski kasutati taolistel asjaoludel nuiasid. Kuigi erinevalt pronksiöö märatsejatest ei lõhkunud Moskva meeleavaldajad linna ega röövinud poode.

Moskva sündmused puutuvad meisse sellepärast, et Eestis elab palju venekeelseid inimesi, kes saavad nii kogu informatsiooni kui ka oma meelsuse Venemaa föderaalkanalite saadetest, vastasel juhul vaevalt et Yana Toom oleks siin üldse kuhugi valitud.

Kui Venemaal leidub siiski inimesi, kes nõuavad vahistatute vabastamist, siis meil Eestis on kasvõi Delfi venekeelseid foorumeid lugedes tunne, et mida suuremaid vigastusi ja rangemaid karistusi saavad rahumeelsed protestijad Moskvas, seda suurem on pidu siinpool piiri.

19.09.2019 21.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto