Sisukord
Majandus
Postimees
20.09.2019
Eesti Valitsuse eelarvetaktika: kõik võimalikud kulutused lükatakse tulevikku (36) Jaaganti poliitikaradar. Paralleelmaailmad (15) Tallinna Sadama protsess võib alata uuesti algusest peale (3) Tapja kägistatud ohvrist: talle läks šašlõkk kurku Majandus Ettevõtjad pahased: miks tahab riik meilt andmeid, mida me ei kogu ega vaja? (2) ​Jaapan ja Lõuna-Korea peksavad teineteist majanduslikult veriseks Välismaa Lennukad tiitlid tõid von der Leyenile pahanduse (2) Saaki koristavad Prantsuse veinimeistrid püüavad kohaneda kliimamuutustega KOMMENTAAR. Macroni uus avang suhetes Venemaaga on hukule määratud (5) Rootsi sotsid esitasid rikast meest soosiva eelarve Arvamus Juhtkiri: Crețu näitas treeneri rolli tähtsust Martin Laine: käed eemale «woltidest ja boltidest» (55) Tarmo Pikner: tere tulemast Saaremaale ront-lennukiga! (14) Martin Villig: ettevõtjad ja koolid peavad rohkem koostööd tegema Ivan Makarov: protest riigi vastu (3) Karmo Tüür: ühe oblasti lugu (1) Meie Eesti Matsalu loodusfilmide festival kutsub taas valdkonna paremikku nautima Aleksei Lotman: ärgem unustagem edulugusid – õppigem nendest Riigikogust välja jäänud erakonnad seaksid süsinikuneutraalsuse saavutamise sihiks 2035. aasta (6) «Ma-ilm ja mõnda»: Kasvuhoone nimega Maa Kultuur Koletise tõus ja langus Andrus Kivirähki eesti Pygmalion Sport Erilise reisi südamlik lõpp Kas Eesti-Läti liigas suudab keegi suurt kolmikut üllatada? Epp Mäe: olen seda medalit neli aastat oodanud (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

​Jaapan ja Lõuna-Korea peksavad teineteist majanduslikult veriseks

4 min lugemist
Protestijad siltidega "EI Jaapan!" FOTO: KIM HONG-JI/REUTERS/Scanpix

Minevikutaak ajas kaks peamist USA liitlast Aasias omavahel lootusetult tülli.​ Kui Lõuna-Korea kohus võttis mullu oktoobris vastu otsuse, mis kohustas Jaapani terasehiiglast Nippon Steel & Sumitomo Metalit maksma hüvitist okupatsiooni ajal sunnitöölistena kasutatud korealastele, ei osanud tõenäoliselt veel keegi ennustada niivõrd emotsionaalselt laetud diplomaatilist tüli, et USA kaks peamist liitlast regioonis lähevad omavahel sama hästi kui kaubandussõtta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Enamgi veel, tegu pole mitte ainult valitsustevahelise ärplemisega, vaid konflikt on kaasa tõmmanud mõlema poole elanikkonna, mis on viinud massiprotestideni Soulis ja kahe rahva vahelise vaenu kasvuni. Koleda tüli taga on keeruline ja valus ajalugu, mida mõlemad rahvad on üritanud seljataha jätta, kuid paraku on Jaapanil ja Lõuna-Koreal väga erinev arusaam sellest, kuidas täpselt seda teha tuleks.

Pikk vimm

Jaapanlaste jaoks on mineviku probleemid lahendatud: vastavad kokkulepped on sõlmitud ja reparatsioonid makstud. Okupatsiooniajalugu on jaapanlaste jaoks häbi, millest nad parema meelega enam ei räägiks, vaid mataksid selle hoopis maha. Erakordselt jõhkra okupatsiooni all kannatanud korealased, kelle seas on veel piisavalt neid, kes nägid sõjakoledusi oma silmaga, tunnevad aga, et jaapanlased ei saa üldse aru, kui suuri kannatusi nad põhjustasid. Paljud leiavad, et rahast üksi ei piisa ja Jaapan pole ikka veel siiralt vabandust palunud ning eitab endiselt mitmeid sõjakuritegusid, nagu näiteks korea naiste seksiorjadena pidamine Jaapani keiserliku armee bordellides.

19.09.2019 21.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto