Tapja kägistatud ohvrist: talle läks šašlõkk kurku

Kui Saaremaa päästjad 2017. aasta mais Abula külas tulekahju kustutasid, ei aimanud nad, et põleng oli süüdatud jõhkra kuriteo varjamiseks.  FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Eksperdid avastasid tagantjärele, et põlenud maja varemetest leitud mehe surma põhjus oli kägistamine. Tapja üritas väita, et aitas kannatanut kurku läinud toitu välja oksendada.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saaremaal kerkis üle Abula küla tohutu tossupilv. Eterniidi praksumist oli kuulda mõnesaja meetri kaugusele naaberkülla välja. Paraku saabus teade möllavast palangust hilja. Kui päästjad GPSi abil läbi tiheda tihniku ja olematu külatee saabusid, oli pisike suvilahoone põlenud peaaegu 40 minutit, sisuliselt juba söestunud, tulejoad tungisid akendest välja. Õõvastavaim oli asjaolu, et esiuksest mõne meetri kaugusel lebas selili surnukeha. Justkui põrgust välja roomanud.

Loomulikult tuli peaaegu kogu Abula küla – kõik kaheksa inimest – vaatama, kuidas päästjad punase kukega maadlevad. Kustutustöödele kulus kaks tundi ning viimane leek kadus südaöö paiku. Alles jäid vaid tossavad rusud.

Päästeameti eksperdid mõistsid, et väga keeruline on välja selgitada, mis täpselt viis 60-aastase mehe eluküünla kustumiseni. Tõendid olid ju hävinenud.

19.09.2019 21.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto