Sisukord
Arter
Tänane leht
21.09.2019
Eesti Wolti juht keelefuroorist: Soomes see küll probleem pole (25) Valitsus sai kaotatud toetajad tagasi (48) Ühe käe ja ühe jalaga taksojuht: mul pole elus midagi tegemata jäänud (8) Noblessneris avati kunstikeskus Kai Majandus Kuidas nafta hinna tõusult tulu teenida? Aramco läheb IPOga edasi Kaval nipp Tõnis Lukasele (24) Välismaa Kanada peaministri rassistlikud naljad kõigutavad liberaalide võimu (4) Soome valitsuse järgmise aasta eelarveettepanek pani parlamendi kihama Arvamus Indrek Lepik: eesmärk ellu jääda (21) Juhtkiri: laenuraha ahvatleb (48) Mannetu aasta. Aga siis tulid maadlejad Tulevikumees Kaldoja NO99 oli veelgi olulisem Trumpi uus «jah»-mees Kultuur Noblessneris avati kunstikeskus Kai Sport Ränkeli uus amet: kuue kuuga laskesuusatajaks Mart Soidro kolumn: Mürka peale mõeldes Eestlase unistuste algus Bundesligas Kliima Kliimamuutused nõuavad toimivaid leevendamise ja kohanemise lahendusi Kliimastreigid pühkisid üle kogu maakera (6) Kliimaneutraalsus – häving või edu? Mis on pildilt puudu? (3) Merendus Paljassaare City arendus venib AK Suur lugu: 450 aastat moodsa kartograafia sünnist EKI keelekool: väljendu nii, et sind tähele pandaks (1) Tallinn 800: murtud jalaga hobune Toompealt Ülo Mallene: võimalikult omanäoline majandusmudel (3) Mesikäpa juhtkiri: valitsus koristab ja kaunistab Mesikäpp. Mimmu blogi Mesikäpp. Ajaloo varasalvest (1) Mesikäpp. Tänak hädas biodiisliga Aja auk. Bassimehe traagika NÄDALA PLAAT: Ring ja territoorium Maa on ümmargune! 500 aastat esimesest ümberilmareisist (18) Arter 24-aastane idumiljonär Kaarel Kotkas: kogu aeg ei saa tippvormis olla (12) Kümme minutit merel, mis otsustasid, kes elab ja kes sureb (3) Ma pole mingi rallisõber, aga… (2) Kangem kanep viib noori psühhiaatriahaiglasse (30) Oksevulkaanid, bakteripeod ja muud uskumatud asjad ujulas 46 ebaõnnestunud sõidueksamit (1) Film: traagiliselt aheldatud linnuke Saksa kokk ja Eesti seened: Pädaste mõisa peakokk Stefan Berwanger tunnistab, et on Eesti seentesse armunud Kunstikauge eestlane eelistab vanu klassikuid Sõiduproov. Ford Ranger Raptor: mõistlik ja samas lahedalt üle võlli kastikas (2) Kust tulevad tegelikult meie mobiilide komponendid? Bullterrorist võtab hüljatud kaitse alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

46 ebaõnnestunud sõidueksamit

5 min lugemist
Mitu sõidueksamit on liiga palju? FOTO: Artur Kuus

Arter proovib mõista, kes on need visad ja sihikindlad inimesed, kes juhiloa taotlemisel ka paarikümne või enama ebaõnnestunud eksami järel ei loobu üritamast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paar nädalat tagasi avaldas maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa arvamusartikli sellest, miks ikkagi on B-kategooria sõidueksamile pääsemiseks kuudepikkused ooteajad.

Vanamõisa osutas oma loos muuhulgas statistikale, kui paljud juhiloa taotlejad on tänavu eksami läbinud esimese korraga, kui paljud teise ja kolmanda korraga. Sellest rääkides nendib eksamiosakonna juhataja, et kui juhtimisõiguse saamiseks läheb vaja rohkem kui kolm sõidueksamit, ei ole see enam normaalne. Paraku on sel aastal 761 juhti läinud neljandale katsele ja 446 juhti teinud seda viis korda…

Näiteks neid, kel jäi tänavu sooritamata ka kaheteistkümnes sõidueksam, on koguni 15.

Sariläbikukkujad (nii Vanamõisa neid nimetab) ning nende suhtumine ongi eksamiosakonna juhataja sõnul eksamite pikkade ooteaegade tekkimise esimene suurem põhjus.

Kirsina tordil tõi ta välja ka omamoodi rekordihoidja ehk inimese, kes ei saanud hakkama ka 46. sõidueksamiga.

Mis seal salata, see arv jäi paljudele silma. Lõõpimist ja ironiseerimist kostis raadioeetrist ning loomulikult võeti rekordiomanik ja tema n-ö saavutus ette sotsiaalmeedias. 

Ent milles siiski asi? Kuidas saab olla, et keegi nii palju kordi eksamil takerdub? Ja kes on need inimesed? Ja kas poleks mõistlik pärast nii paljusid läbikukkumisi öelda, et vast pole auto juhtimine päris nende rida?

20.09.2019 23.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto