Sisukord
Majandus
Postimees
21.09.2019
Eesti Wolti juht keelefuroorist: Soomes see küll probleem pole (25) Valitsus sai kaotatud toetajad tagasi (48) Ühe käe ja ühe jalaga taksojuht: mul pole elus midagi tegemata jäänud (8) Noblessneris avati kunstikeskus Kai Majandus Kuidas nafta hinna tõusult tulu teenida? Aramco läheb IPOga edasi Kaval nipp Tõnis Lukasele (26) Välismaa Kanada peaministri rassistlikud naljad kõigutavad liberaalide võimu (4) Soome valitsuse järgmise aasta eelarveettepanek pani parlamendi kihama Arvamus Indrek Lepik: eesmärk ellu jääda (21) Juhtkiri: laenuraha ahvatleb (48) Mannetu aasta. Aga siis tulid maadlejad Tulevikumees Kaldoja NO99 oli veelgi olulisem Trumpi uus «jah»-mees Kultuur Noblessneris avati kunstikeskus Kai Sport Ränkeli uus amet: kuue kuuga laskesuusatajaks Mart Soidro kolumn: Mürka peale mõeldes Eestlase unistuste algus Bundesligas Kliima Kliimamuutused nõuavad toimivaid leevendamise ja kohanemise lahendusi Kliimastreigid pühkisid üle kogu maakera (6) Kliimaneutraalsus – häving või edu? Mis on pildilt puudu? (3) Merendus Paljassaare City arendus venib AK Suur lugu: 450 aastat moodsa kartograafia sünnist EKI keelekool: väljendu nii, et sind tähele pandaks (1) Tallinn 800: murtud jalaga hobune Toompealt Ülo Mallene: võimalikult omanäoline majandusmudel (3) Mesikäpa juhtkiri: valitsus koristab ja kaunistab Mesikäpp. Mimmu blogi Mesikäpp. Ajaloo varasalvest (1) Mesikäpp. Tänak hädas biodiisliga Aja auk. Bassimehe traagika NÄDALA PLAAT: Ring ja territoorium Maa on ümmargune! 500 aastat esimesest ümberilmareisist (18) Arter 24-aastane idumiljonär Kaarel Kotkas: kogu aeg ei saa tippvormis olla (12) Kümme minutit merel, mis otsustasid, kes elab ja kes sureb (3) Ma pole mingi rallisõber, aga… (2) Kangem kanep viib noori psühhiaatriahaiglasse (30) Oksevulkaanid, bakteripeod ja muud uskumatud asjad ujulas 46 ebaõnnestunud sõidueksamit (1) Film: traagiliselt aheldatud linnuke Saksa kokk ja Eesti seened: Pädaste mõisa peakokk Stefan Berwanger tunnistab, et on Eesti seentesse armunud Kunstikauge eestlane eelistab vanu klassikuid Sõiduproov. Ford Ranger Raptor: mõistlik ja samas lahedalt üle võlli kastikas (2) Kust tulevad tegelikult meie mobiilide komponendid? Bullterrorist võtab hüljatud kaitse alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas nafta hinna tõusult tulu teenida?

3 min lugemist
  • ETF on börsil noteeritud fond, mida saab osta ja müüa nagu tavalist aktsiat.
  • ETFid järgivad nii nafta hinda kui ka naftaettevõtete aktsiaindekseid.
  • Naftafirmade aktsiaid järgivad paljuski nafta hinda.
FOTO: Pm

Nädala alguses ehmatas maailma nafta hinna tõus: see kerkis päevaga tervelt viiendiku võrra, sest Saudi Araabias asuvat maailma suurimat naftatootmiskompleksi tabas suuri purustusi tekitanud droonirünnak.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Inimestel tekkis mure, mis saab kütusehindadest edasi. Kui nafta hind kerkib peatselt taas üle 100 dollari barreli eest, aga Eestis on Euroopa ühed kõrgemad aktsiisid, siis kuidas mõjub see meie ettevõtetele, eriti transpordiettevõtetele ja ka pere-eelarvele.

Nafta, aga ka teiste toorainete maailmaturuhindu ei saa me mõjutada, aga me saame end hinnatõusu eest kaitsta, investeerides väärtpaberitesse, mille väärtus tõuseb ja langeb paralleelselt või enam-vähem paralleelselt nafta hinna tõusu ja langusega.

Kui vaadata tagasi ajalukku, siis tekkisid maailma tuntuimad tulevikutehingute börsid Londoni Metallibörs ja Chicago kaubabörsid just metallide ja põllumajandussaaduste tarbijate vajadusest end hinnakõikumiste vastu kindlustada.

Tänapäeval on hinnakõikumiste vastu kindlustamine suhteliselt lihtne ja kättesaadav ka erainvestoritele ja väikeettevõtetele. Paar aastakümmet tagasi oli see väga kallis ning väikeinvestoritel polnud siis peaaegu mingit võimalust end hinnatõusu vastu kaitsta.

20.09.2019 23.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto