Sisukord
Sport
Postimees
21.09.2019
Eesti Wolti juht keelefuroorist: Soomes see küll probleem pole (25) Valitsus sai kaotatud toetajad tagasi (48) Ühe käe ja ühe jalaga taksojuht: mul pole elus midagi tegemata jäänud (8) Noblessneris avati kunstikeskus Kai Majandus Kuidas nafta hinna tõusult tulu teenida? Aramco läheb IPOga edasi Kaval nipp Tõnis Lukasele (26) Välismaa Kanada peaministri rassistlikud naljad kõigutavad liberaalide võimu (4) Soome valitsuse järgmise aasta eelarveettepanek pani parlamendi kihama Arvamus Indrek Lepik: eesmärk ellu jääda (21) Juhtkiri: laenuraha ahvatleb (48) Mannetu aasta. Aga siis tulid maadlejad Tulevikumees Kaldoja NO99 oli veelgi olulisem Trumpi uus «jah»-mees Kultuur Noblessneris avati kunstikeskus Kai Sport Ränkeli uus amet: kuue kuuga laskesuusatajaks Mart Soidro kolumn: Mürka peale mõeldes Eestlase unistuste algus Bundesligas Kliima Kliimamuutused nõuavad toimivaid leevendamise ja kohanemise lahendusi Kliimastreigid pühkisid üle kogu maakera (6) Kliimaneutraalsus – häving või edu? Mis on pildilt puudu? (3) Merendus Paljassaare City arendus venib AK Suur lugu: 450 aastat moodsa kartograafia sünnist EKI keelekool: väljendu nii, et sind tähele pandaks (1) Tallinn 800: murtud jalaga hobune Toompealt Ülo Mallene: võimalikult omanäoline majandusmudel (3) Mesikäpa juhtkiri: valitsus koristab ja kaunistab Mesikäpp. Mimmu blogi Mesikäpp. Ajaloo varasalvest (1) Mesikäpp. Tänak hädas biodiisliga Aja auk. Bassimehe traagika NÄDALA PLAAT: Ring ja territoorium Maa on ümmargune! 500 aastat esimesest ümberilmareisist (18) Arter 24-aastane idumiljonär Kaarel Kotkas: kogu aeg ei saa tippvormis olla (12) Kümme minutit merel, mis otsustasid, kes elab ja kes sureb (3) Ma pole mingi rallisõber, aga… (2) Kangem kanep viib noori psühhiaatriahaiglasse (30) Oksevulkaanid, bakteripeod ja muud uskumatud asjad ujulas 46 ebaõnnestunud sõidueksamit (1) Film: traagiliselt aheldatud linnuke Saksa kokk ja Eesti seened: Pädaste mõisa peakokk Stefan Berwanger tunnistab, et on Eesti seentesse armunud Kunstikauge eestlane eelistab vanu klassikuid Sõiduproov. Ford Ranger Raptor: mõistlik ja samas lahedalt üle võlli kastikas (2) Kust tulevad tegelikult meie mobiilide komponendid? Bullterrorist võtab hüljatud kaitse alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ränkeli uus amet: kuue kuuga laskesuusatajaks

5 min lugemist
Raido Ränkel harjub ja harjutab püssi ning lasketiiruga. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Murdmaasuusatajana kahele olümpiale jõudnud ja MK-sarjas parimal juhul 15. koha saanud Raido Ränkel vaatab Haanja lasketiirus püssi ning muigab: «Endale tundub, et olen siin juba päris palju täristanud. Aga tegelikult Ints (laskesuusakoondise peatreener Indrek Tobreluts – toim) ütles, et esmase vilumuse tekkeks peab olema vähemalt 65 000 padrunit lastud. Pole arvet pidanud, palju mul kirjas on. Aga no on veel minna!»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kevadsuvine otsus kolida laskesuusatamise manu tekitab temas aga üksnes positiivseid tundeid. Ühtpidi võiks ju öelda, et 29-aastane võrulane lahkus murdmaaradadelt tipus – viimaseks jäänud hooajal pärjati sprinter Eesti parima tiitliga. Kuid Ränkel ei tee illusioone: «Mida sa punnid, kui mingit tuge pole ja alaliit on nii suurte summadega miinustes. Sealt ei saanud midagi tulla. Põlve otsas ei tahtnud enam nikerdada. Kui ka lasketreeningud hakkasid sujuma, sündis alavahetus tegelikult väga lihtsalt ja loomulikult.»

Kõrge pulsiga laskmine vajab harju(ta)mist

Ränkel alustas aprillis Hillar Zahkna ja Priit Naruski näpunäidete järgi. Hilisemates koondiselaagrites on hüva nõu lisandunud peatreener Indrek Tobrelutsult ja Rene Zahknalt, kes ka oma vana relva «õpipoiss» Ränkelile usaldas.

Mõistagi on selge märksõna number üks lasketiirus toimuvale pihtasaamine – nii otseses kui kaudses tähenduses. «Kui Priit rääkis algul mingist sümmeetriast ja muust säärasest, ei taibanud ma suurt midagi. Vaatasin märki ja tahtsin lihtsalt pihta saada,» naerab Ränkel. «Aga vaikselt ikka tuleb. Eriti olen rahul lamadesasendis toimunud arenguga. Püsti on veel raske, aga see on ka täiesti loomulik.»

20.09.2019 23.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto