P, 26.03.2023

Eestlase unistuste algus Bundesligas

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Eestlase unistuste algus Bundesligas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mait Patrail (viskel)
Mait Patrail (viskel) Foto: Felix Hess/Imago/pressefoto Baumann

Mait Patrail ja Hannover Burgdorf juhivad kuue vooru järel maailma tugevaimat käsipalliliigat Bundesligat täiseduga. Mis kõige tähtsam – kõik võidud on tulnud kindla mänguga.

Kuus võitu kuuest mängust tähistab Hannoveri ajaloo parimat hooaja algust. Kuigi seni on mängitud tabeli teise poole võistkondadega, on perfektne start hooajale paljudele üllatus. Eelkõige seetõttu, et mullu lõpetas klubi hooaja alles 13. kohal ning läbis untsu läinud aasta järel noorenduskuuri.

Nii ongi kaheksandat hooaega Hannoveris jätkav 31-aastane Patrail klubis kõige kauem mänginud mees. «Hooaja algul teadsime, et esimesed mängud tulevad võrdsete vastastega. Oleme seni mängud üpriski kindlalt võitnud, pingelisi momente pole olnud. Kui esimene mäng välja jätta, oleme kaitses väga hästi hakkama saanud. Kui kaitse töötab, siis on lihtne. Selle pealt tulevadki võidud,» rääkis Patrail, kes ongi esimestes mängudes tegutsenud pigem kaitsefaasis.

Rünnakul teeb Hannoveri eest tegusid 34-aastane Morten Olsen, kellel on kuue mänguga kirjas juba 43 väravat. «Oleme suutnud võimalused hästi välja mängida ning samamoodi realiseerida. Olsen pole rünnakul veel ühtegi valet otsust teinud,» kiitis Patrail taanlast.

Märksõnad
Tagasi üles