Erakonnad maksavad valimisreklaami eest turu keskmisest mitu korda rohkem

Suurema läbipaistvuse saavutamine valimisreklaami rahastamises peaks olema eelkõige erakondade endi huvides, leiab erakondade rahastamise järelevalve komisjoni juht Liisa Oviir (SDE). FOTO: Mihkel Maripuu

Lisaks sellele, et Isamaa ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) said riigikogu valimiste eel teistest soodsama hinnaga reklaami, kulutasid kõik parlamendierakonnad valimiste eel reklaamile turu keskmisest oluliselt rohkem, selgus erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) parlamendierakondade reklaamimahtu ja hinnangulist maksumust võrdlevast analüüsist.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

​Kõik parlamendierakonnad kulutasid telereklaamile reklaamituru keskmisest rohkem. Trükireklaami sai alla turu keskmise hinna vaid EKRE.

Numbrid näitavad erakondade deklareeritud kulu ja Kantar Emori uuringust selgunud hinnangulist turuhinda. Kui nende kahe suhe on «üks», on erakond maksnud täpselt keskmist turuhinda, aga kui üle ühe, siis vastavalt üle keskmise turuhinna. Analüüsist selgus, et Keskerakond maksis hinnanguliselt 3,2; sotsid 2,9; EKRE 2,6 ning Reformierakond 2,4 korda turu keskmisest rohkem. Isamaa tulemus 1,7 tähistab soodsaimat telereklaamitehingut.

Kantar Emori AdExi uuringust selgub, et hinnanguliselt kulutas Isamaa enim telereklaamile Kanal 2-s.

Ka Reformierakond kulutas hinnanguliselt enim just telereklaamile Kanal 2-s.

21.09.2019 24.09.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto