Sisukord
Sport
Postimees
02.04.2020
Ninad koos: ehitustöö iseloom ei võimalda hoida töömehi objektil üksteisest ohutus kauguses (15) Eesti Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (6) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (7) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (10) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (2) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (15) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (28) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (18) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (8) Juhtkiri: piim on vastutus (2) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (6) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (1) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku

JK Welco treeningukompleks ootab jalgpalliliidu rohelist tuld

1 min lugemist
Kui kõik läheb plaanipäraselt, kerkib järgmiseks suveks ERMi lähedale kunstmuruväljakuga jalgpallikompleks. FOTO: Sille Annuk

Tartu linnavalitsus otsustas sõlmida Welco jalgpalliklubiga hoonestusõiguse seadmise lepingu Eesti Rahva Muuseumi vahetus läheduses asuvale Muuseumi tee 7 kinnistule. Welco soovib sinna rajada kunstmuruväljakust ja tribüünihoonest koosneva jalgpallikompleksi ning alustada ehitustööd juba järgmisel kuul, ent esmalt tuleb ära oodata Eesti jalgpalliidu (EJL) otsus klubi võetava laenu käendamise kohta.

Nimelt arvestatakse staadioni rajamise finantsplaanis kompleksi hinnaks 741 000 eurot, millest kunstmuruväljak maksab 291 000 eurot. Just kunstmuruväljaku kui ka jalgpalluritele kompleksi kõige olulisema rajatise ehitamise tarbeks soovib klubi võtta 300 000 eurot pangalaenu ning laenu käendamiseks on pöördutud EJLi juhatuse poole. EJLi avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uibolehe sõnul langetab juhatus otsuse lähipäevil.

Laenu kõrval arvestab klubi EJLi 100 000 euro suuruse investeeringutoetusega, samuti on olemas kinnitus, et Tartu linn rahastab staadionikompleksi ehitamist 2020. aasta eelarvest 75 000 euroga. Ülejäänud eelarve loodetakse kokku saada sihtotstarbelise sponsorluse, kaasava rahastuse, sponsor-bartertehingute ja kogukondliku ehitustegevuse abil.

Hoonestusõiguse seadmise lepingu kohaselt on Welco kohustatud kahe aasta jooksul projekteerima ja rajama kinnistule jalgpallitreeninguteks treeningkompleksi, mis koosneb kunstmuruväljakust ning tribüünihoonest (koos riietus- ja pesemisruumidega) ning rajama kompleksi kasutamiseks vajalikud tehnokommunikatsioonid, juurdepääsuteed, parklad ja haljastuse.

Kui pangalaenu käenduses saadakse EJLilt roheline tuli, on Welcol kindel plaan asuda kompleksi rajamisel otsustavalt tegutsema. Ehitust plaanitakse alustada oktoobris ning kompleks peaks valmima järgmise aasta juunis. Tartu linnale on kooskõlastamiseks ja ehitusloa väljastamiseks esitatud ka väljaku ja parkla ehituse projekt.

Seotud lood
01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto